Kapat

Bim’den Alınan Ürünlerde Garanti, İade, Değişim İşlemleri

Anasayfa
Çözüm Bim’den Alınan Ürünlerde Garanti, İade, Değişim İşlemleri

Ülkemizde zincir marketler her hafta çıkan aktüel bültenlerinde zaman zaman elektronik ürünlere de yer veriyor. Bim’de bu konuda öncü olan zincir mağazalardan bir tanesidir. Özellikle bir dönem uygun fiyatlarla satışa çıkarttığı elektronik ürünler çok ses getirmişti.

Bim Televizyon, Tablet, Telefon, USB bellek gibi bir çok elektronik ürünü piyasa fiyatlarına göre çok uygun fiyata satışa çıkartarak adından sıkça söz ettiriyor. Bu noktada zincir marketlerin çok uygun fiyata elektronik ürün satışları yapıyor olması tüketicilerin aklında bazı soru işaretleri oluşturabiliyor.

En çok merak edilen konuların başında “Bim’den alınan telefon iade edilebilir mi?”, “Bim’den alınan ürünün garantisi var mıdır?”, “Bim’den alınan televizyon kurulumu nasıl yapılır?”, Bim elektronik ürün iade nasıl yapılıyor?” geliyor. Bu makalemizde bu soruları yanıtlayacağız.

Bim’den alınan ürünün garantisi var mıdır?

Öncelikle ülkemizde yasal yollardan satılan tüm elektronik ürünlerin garantisi en az 2 yıl olmak zorundadır. Bim marketlerde satılan tüm teknolojik ürünlerin garantisi 2 yıldır. Ürünlerde herhangi bir arıza meydana geldiğinde servis noktalarına başvurmanız gerekmektedir.

Ürünlerin garanti işlemleri için faturası ve garanti belgesini mutlaka saklamalısınız.

Bim İade, Değişim İşlemleri

Bim’de satılan ürünlerin (Televizyon, Telefon, Tablet, Navigasyon, USB Bellek, Ütü vb.) arızalanması durumunda iadesi yada değişimi için öncelikle servisten iade, değişim raporu almanız daha sonra satın aldığınız şubeye başvurmanız gerekmektedir.

Satın aldığınız şube ürün stoklarda var ise isteğiniz doğrultusunda değişim yapacaktır. Stoklarda ürün olmaması durumunda para iadesi yapılacaktır. Tabi bu noktada elektronik ürünlerin iade için servisten öncelikle iade, değişim raporu almış olmanız gerekiyor.

Bim resmi sitesinde yer alan İade Değişim Koşullarını bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Bim’den aldığınız ürünler hakkındaki soru ve yorumlarınızı bize yorum kısmından yada Soru Cevap platformundan iletebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  [CS:GO] Dürbünsüz AWP kullanma taktikleri - %100 Başarı oranı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir