Kapat

Binance, CoinMarketCap’i 400 Milyon Dolara Satın Alıyor

Anasayfa
HABER Binance, CoinMarketCap’i 400 Milyon Dolara Satın Alıyor

Binance, CoinMarketCap’i satın alma işlemlerinde sona yaklaştı. Bazı kaynaklar tarafından aktarıldığı üzere anlaşma için Binance, 400 milyon dolar ödeyecek.

Bu hafta duyurulması beklenen satın alma işleminin, kripto dünyasında gerçekleşen en büyük satın alma işlemlerinden birisi olacağı belirtiliyor.

Bu yılın başında Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, yakın gelecekte iki büyük anlaşmaya imza atacaklarını söylemişti. Bu anlaşmaların büyük etkiye sahip olacağı da belirtilirken, bu anlaşmanın CoinMarketCap olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Piyasadaki en popüler kripto para veri toplayıcısı olan CoinMarketCap, son 6 ayda toplam 207.2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bunun yanında Binance ise son 6 ayda 113.8 milyon ziyaretçi ağırladı.

Bundan dolayı CoinMarketCap’in sahip olduğu trafik kaynağının, satın alma işlemi için büyük öneme sahip olduğu belirtiliyor.

Son zamanlarda birçok satın alma işlemi gerçekleştiren Binance, cüzdan servisi Trust Wallet, blockchain startup şirketi DappReview, Hindistan’da faaliyet gösteren kripto borsası WazirX olmak üzere toplam dokuz firmayı bünyesine kattı.

Daha önce Circle şirketinin Poloniex’i 400 milyon dolara satın alması, kripto dünyasında gerçekleşe en büyük satın almalardan biri olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Galaxy S7 için Android 7.0, Türkiye'ye ne zaman geliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir