Kapat

Binance Hacklendi Mi? Binance VIA Coin Saldırısı!

Anasayfa
HABER Binance Hacklendi Mi? Binance VIA Coin Saldırısı!

Binance Hacklendi Mi? Binance VIA Coin Saldırısı!

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance, üçüncü parti bir yazılım aracılığıyla, kullanıcıların hesapları üzerinden izinsiz işlem gerçekleştirilmesine sebep olan bir saldırıya uğradı.  Binance CEO'su Changpeng Zhao, platformun olağan bir şekilde çalıştığını ve kullanıcıların varlıklarının güvende olduğunu belirtti. 

Çok sayıda kullanıcı Reddit ve Twitter üzerinden şikayette bulunarak, sahip oldukları kripto paraların izinsiz bir şekilde Bitcoin'e dönüştürüldüğünü iddia etmişti. 

Reddit'teki birkaç gönderiye göre, Bitcoin'ler "VIA Coin" almak için kullanıldı. Bitcoin'leri aldıktan sonra saldırganlar küçük miktarlarda çekim yaparak dikkat çekmemeyi başardılar. Reddit üzerinden gelen şikayetlerden neredeyse bir saat sonra Binance yönetimi para çekme işlemini dondurdu. 

Bir kullanıcı olayı şöyle aktardı: "Hacker önceden VIA Coin biriktirdi, ardından 0.025BTC'lik bir satış emri belirledi. Daha sonra API kullanılarak bazı hesaplardaki altcoinler satıldı ve bu BTC ile VIA satın alan hacker, sonra da BTC'yi geri çekti."

Bazı kullanıcılar, saldırının ticaret botları ve grafik izleme servislerinde kullanılan tehlikeli API anahtarlarından kaynaklanabileceğini belirtti. 

Binance daha sonra, tüm nizama aykırı işlemlerin tersine döndürüldüğünü ve para yatırma, çekme ve borsa işlemlerinin tamamen faal olduğunu söyleyen bir tweet yayınladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir