Kapat

Bitcoin Balinaları ve Manipülatörler!

Anasayfa
HABER Bitcoin Balinaları ve Manipülatörler!

AQR Sermayesi Yönetimi Finansal Piyasalar Araştırma Başkanı Aaron Brown’un açıklamalarına göre yaklaşık 1000 kişi piyasadaki Bitcoin miktarının %40’ını kontrol ediyor.

Oran gerçekten çok korkutucu duruyor değil mi? İşte bu 1000 kişi Bitcoin’nin Balinaları olarak adlandırılabilir. Hepsine BTC ve Altcoileri manipüle ediyor diyemeyiz.  Ancak ortada şöyle bir gerçek varki Balinalar alım satım yapmaya başladığında tüm piyasayı ciddi oranda etkileyebilirler.

Bu balinaların aynı anda hareket etmesi ise müthiş bir piyasa etkisi yaratacaktır. Bu yüzden her makalemizde sabır ve panik satışlarından etkilenmeyin diyoruz.

Bitcoin balinaları genelde piyasadaki paralarını bir anda geri çekip ciddi değer kaybı yaşatırlar. Bu sırada panik satışları artacağından COIN ciddi oranda düşecektir. En dip noktadan tekrardan satın alım yaparak paralarının bir anda değerlenmesini ve üst seviyelere çıkmasını sağlarlar.

Herkesçe tanınan Bitcoin Balinaları;

→ Winklevoss ikizleri

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler Facebook fikrinin ilk olarak ortaya onlar tarafından çıkartıldığını iddia ettikten sonra açtıkları dava ile Facebook’dan 65 Milyon dolar tazminat aldılar. Bu paranın 11 Milyon doları ile 2013 yılında Bitcoin aldılar. Şimdilerde Bitcoin milyarderi olarak anılıyorlar. Piyasada dolaşan Bitcoinlerin %2’sine sahip oldukları düşünülüyor.

→ Roger Ver

Kripto para birimlerine ilk çıktığında yoğun ilgi gösteren ve bu işle uğraşanların çoğunun tanıdığı Roger Ver’in Piyasadaki Bitcoin miktarının %1’ine sahip olduğu düşünülüyor.

→  Satoshi Nakamoto ( Bitcoin’in yaratıcısı )

Kim olduğu hala gizemini koruyor. Bitcoin’in yaratıcısı ve geliştiricisi olarak biliniyor. Satoshi Nakamoto isminin ise takma bir isim olduğu iddia ediliyor. Bizi ilgilendiren kısmı ise yaklaşık 1 milyon adet Bitcoin’e sahip olduğu iddia ediliyor. Bu rakam piyasalara yön verecek cinsten.

John McAfee

Listemizin son sırasında John McAfee var. Son 1 ay içinde sinyal verdiği kripto paraların gecesinde ciddi oranda artıyor oluşu onu Bitcoin balinaları arasında görmemize neden olmuştur. McAfee’nin satışından sonra ciddi bir yatırım yapmayan John McAfee‘nin parasının büyük bir bölümünü Bitcoin ve diğer kripto paralar ile değerlendirdiğini düşünüyoruz.

İsmini saydığımız bu kişiler ve ekleyemediğimiz bir kısım Bitcoin Balinası bizim Küçük ve Orta düzey yatırımlarımızdan besleniyorlar. Milyonlarca insan piyasadaki parasını bir gecede yarıya kadar eritebiliyor. Geleceği olmayan bağlı olduğu proje geleceğe ışık tutmayan Altcoinlere kesinlikle orta ve uzun vadeli yatırım yapmayın.

Yoksa bir gün manipülatörlerin arasında paranızı kaybedersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir