Kapat

Bitcoin, Ethereum, Zcash – Kripto paralar neden düşüyor?

Anasayfa
HABER Bitcoin, Ethereum, Zcash – Kripto paralar neden düşüyor?

Soz zamanlarda hızla çıkışa geçen kripto paralar birden dibe vurmaya başladı. Kripto para birimlerinin ( Bitcoin, Ethereum, Zcash ) bu sert düşüşü ne zaman bitecek ve ne zaman değer kazanacaklar bu konuda ciddi bir belirsizlik mevcut, yatırımcılar ve üretim yapanlar ellerindeki kripto paraları bozmak konusunda kararsız kalmış durumdalar.

Uzmanlara göre bu sert düşüş Avrupa ülkelerinde ekonomi bakanlarının yaptığı açıklamalar ile başladı panik yapıp ellerinde kripto paraları bozduranların düşüşü körüklediği söyleniyor. Kripto paraların piyasaları genelde zaten dalgalıdır. Boyutu bu sefer biraz fazla olmuş olabilir ancak yakın zamanda eski rakamlarına döneceği söyleniyor.

Paniğe gerek yok bu düşüşler geçici arkadaşlar elinizdeki kripto paraları iyi saklayın kısa sürede eski durumlarına geleceklerini düşünüyorum. Sebebi ise yatırım kaynakları ve hızlı büyüme sonrası bir miktar direnç kırılması yaşandı bunun sonucunda yatırımcılar kripto parlarını zarar etme korkusu ile bozdurdular. Bu durum silsile halinde devam edince bu noktalara gelindi büyük yatırımcılar son direnç noktasında kripto para alımları yapmaya başlayınca bizde eski seviyeleri göreceğiz.

Haftanın durum değerlendirmesi;

Bitcoin bir hafta içerisinde %40 değer kaybederek adeta dibe vurdu. Bitcoin yaşanan bu sert düşüş ile  19.000 $ dan 11.500 $ seviyelerini gördü.

Bu sert düşüşten diğer popüler kripto para birimlerinde nasibini aldı son bir hafta içerisinde %60 ile %70 arasında değer kaybeden kripto paralar var.

Teknobur.com’da yer alan analiz, bilgi ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analizler yazarların kişisel görüşlerine ve araştırmalarına dayanmaktadır. Bu analizler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.teknobur.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Bitcoin neden düşüyor? Ethereum  neden düşüyor? Zcash  neden düşüyor? Kripto paralar  neden düşüyor? Dolar neden  neden düşüyor? Ethereum ne zaman çıkar? Bitcoin ne zaman çıkar? Zcash ne zaman çıkar? Ethereum üretimler neden düşüyor? Bitcoin üretimler neden düşüyor? Zcash üretimler neden düşüyor? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir