Kapat

Bitcoin ilk ne zaman çıktı? İlk nerede kullanıldı?

Anasayfa
HABER Bitcoin ilk ne zaman çıktı? İlk nerede kullanıldı?

Özellikle 2017 yılın son çeyreğinde ülkemizde popülerliği artan kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin ile alakalı oldukça fazla şehir efsanesi üretilmektedir. Bitcoin hakkında en çok merak edilen konular ise Bitcoin’in ilk olarak ne zaman çıktığı ve Bitcoin ağının kim tarafından geliştirildiğidir.

Bitcoin’in ilk çıkış tarihi ve ilk hangi işlemde kullanıldığı konuları yatırımcıların ilk araştırdığı konu olsada bu noktada yatırım kararını çok fazla etkilediği söylenemez. Sonuçta trendi yüksek olan kripto para birimleri yüksek hacimleri ve kar fırsatları ile yatırımcıları ilk bakışta oldukça fazla etkiliyor.

Bitcoin ilk ne zaman çıktı?

Başlığımıza dönecek olursak Bitcoin ağı 3 Ocak 2009‘da hayata geçmiştir. Manifestonun yazarı Satoshi Nakamoto’dur fakat muhtemelen gerçek ismi değildir. Maksimum bitcoin sayısı 21 milyonla sınırlıdır. İlk bitcoin ile alışveriş 22 Mayıs 2010 tarihinde 10.000 Bitcoin karşılığında pizza alımı ile gerçekleşti.

Bitcoin en yüksek değeri ne zaman gördü?

Dönem dönem değerinde büyük değişimler olan Bitcoin ilk çıktığı günden günümüze en yüksek değeri 2017 son çeyreğinde gördü. Bu dönemde en yüksek 19.498,68$‘dan işlem gören Bitcoin şuan için 3.853,95$‘dan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmadan önce mutlaka bir finans danışmanından destek almanızı tavsiye ediyoruz. İnternette gördüğünüz analiz ve yorumlar yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir