Kapat

Bitcoin madenciliği düşüşten etkilenmedi

Anasayfa
HABER Bitcoin madenciliği düşüşten etkilenmedi

Bitcoin çıkışından günümüze kadar belirli dönemlerde düşüş yaşasada bu yıl çok fazla geriledi. Öyleki 19 bin dolar civarından 6 bin dolar civarını gördü ancak buna rağmen Bitcoin madenciliğinde artış var. 

Bitcoin'un fiyatındaki düşüşe karşın hesaplama gücünü ölçen “hash oranı”nın artması kripto para madenciliği ekonomisinin ne kadar karmaşık olduğunu gösteriyor.

Artan hash oranı, fiyatların başa baş noktasının altına gerilediği yönündeki spekülasyona karşın Bitcoin madenciliğinin piyasadaki birçok katılımcı için hala karlı olduğu anlamına geliyor.

Bloomberg'in haberine göre Bitcoin madenciliğinin geçtiğimiz yılki yüzde 1,400'lük yükseliş sonrasındane kadar karmaşık hale geldiğinin bir yansıması olabilir. Amatör madenciler piyasadan çekilirken, aynı zamanda kazançlı ödüller önemli madencileri daha hızlı çipler edinmeye ve sistemlerini daha ucuz yerlerde kurmaya teşvik etti. Bu da fiyatın 6,000 doların altına düşmesiyle küçük oyuncuların çekilmesinde etkili oldu.

Genesis Mining CEO'su Marco Streng, “Hala önemli büyümeler oluyor, özellikle de daha verimli madencilerden geliyor. Büyüme o kadar fazla ki pek verimli olmayan madencilerin çekilmesini de telafi ediyor.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  LBRY ( LBC ) coin nedir? İçerik Özgürlüğü : Medya Veri Ağı

“Bitcoin madenciliği düşüşten etkilenmedi” üzerine 3 yorum

  1. Celal says:
  2. hüseyin says:
  3. fatih says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir