Kapat

Bitcoin ve Kripto Paralar bir ülkede daha yasaklandı!

Anasayfa
HABER Bitcoin ve Kripto Paralar bir ülkede daha yasaklandı!

Kripto para birimleri FacebookGoogle ve Twitter gibi teknoloji devlerinin reklam yasağı getirmesinin ardında ciddi oranda değer kaybetmeye devam ederken, ülkelerden de darbeler gelme başladı. Hindistan Bitcoin ve benzeri Kripto Para birimlerinin yasaklandığını duyurdu. Ülkenin merkez bankası olan Hindistan Merkez Bankası, açıkladığı karar ile sadece Bitcoin değil tüm kripto para birimlerinin ticaretini ülke çapında yasakladını duyurdu.

Yapılan açıklamada kurum, özel bankalar ve dijital cüzdan sağlayıcılarının kripto para birimlerini artık kullanamayacağı bildirildi. Kripto para ile ticaret yapan bankaların ise bu kurula uymak ve altyapılarından kripto para birimini kaldırmak için üç ayı bulunuyor. Yasaklama gerekçesi olarak ülke genelinde kripto para birimleri ticareti yapan kişilerin ciddi zararlara uğraması ve içerdiği yatırım riskinin borsa işlemlerinin üzerinde olduğu gösterildi.

Ayrıca; kripto para birimlerinin, piyasa bütünlüğünü bozduğunu ve kara para aklama işinde sıkça kullanıldığını dile getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir