Kapat

Bitcoin’deki Büyük Düşüş Sonrası Açıklamalar

Anasayfa
Blockchain Bitcoin’deki Büyük Düşüş Sonrası Açıklamalar

Geçtiğimiz yıl özellikle ‘2017’ yılının son günlerinde ve 2018 yılının henüz başında altın dönemini yaşayan ve daha sonra kademeleri olarak düşen Bitcoin Eylül ayından bu yana resmen çöküşe geçti. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’deki düşüşü dönemsel olarak açıklayan bazı finansçılar kısa sürede toparlanma olacağını açıklarken Bitcoin bu süre zarfında da düşmeye devam etti.

Bitcoin’deki düşüş ne kadar sürecek bu konuda kimse net bir şey söyleyemiyor. Son altı haftada değerini %50 oranında kaybeden Bitcoin için felaket senaryoları şimdiden hazırlanmış durumda. Yatırımcıların çoğu Bitcoin’den umudunu kesmiş durumdayken bu denli düşüşlerin Bitcoin tarihinde bir kaç kez yaşandığı sıklıkla hatırlatılıyor.

Ocak ayındaki zirvelerinden bu yana kripto para piyasası toplamda 750 Milyon dolar değer kaybetti.

Bitcoin için 2019 yılı tahminlerine bakıldığında neredeyse her kafadan bir ses çıkıyor. Yeni yılda Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine çıkacağını ve yükselişe devam edeceğini söyleyen finansçılarda var. Diğer taraftan Bitcoin’in yeni yılda 2019 ortalarında kaybolacağını ve borsalardan silineceğini söyleyenlerde var.

Öte yandan Avrupa ve Asya’da bir çok ülkede ticari amaçla kullanılmaya başlanan Bitcoin daha geniş kitlelere satın alma aracı olarak yayılmaya devam ediyor.

Hep birlikte yeni yılda kripto para borsalarının nasıl şekilleneceğini göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir