Kapat

BitTorrent, Tron Ağında Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Anasayfa
HABER BitTorrent, Tron Ağında Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Uçtan uca dosya paylaşımını mümkün kılan teknolojinin öncülerinden olan BitTorrent, kendi kripto parasını çıkarıyor.

Singapur temelli BitTorrent Vakfı tarafından oluşturulacak olan yeni BitTorrent Token (BTT), Tron ağı üzerinde oluşturulacak. Dosya paylaşım yazılımı şu anda aktif olarak 100 milyon kullanıcısının olduğunu belirtiyor.

Tron’un kurucusu ve BitTorrent’in CEO’su Justin Sun yaptığı basın açıklamasında bazı açıklamalarda bulundu:

“Tek bir büyük adımla yüz milyonlarca kullanıcının blok zinciri teknolojisi ile tanışmasını sağlayabilir ve yeni nesil içerik sağlayıcılarının direkt olarak içeriklerini diğer kullanıcılar ile paylaşmasını kolaylaştırabiliriz.”

BitTorrent’in Ağustos ayının sonunda tanıttığı Atlas Projesinin tanıtımından sonra token‘ların çıkarılacağı söyleniyor. Atlas Projesi P2P yazılımları için bir yeniliği temsil ediyor. Bu sistem ile kullanıcılar dosya paylaşırken kripto para harcayabilir veya kazanabilirler.

Var olan sistemde kullanıcının bir dosya indirebilmesi için sisteme bir dosya koyması gerekiyor. Sun tarafından belirtildiği üzere, kullanıcının dosyayı indirdikten sonra ağda tutması için teşvik edici bir yöntem bulunmuyor.

BTT sayesinde kullanıcılar dosyanın sahibine para yollayarak dosyayı onlara göndermelerini isteyebilir ve para ile daha fazla bant genişliği elde edebilirler. Para teşviki sayesinde dosyayı yükleyen kişinin sistemde daha katılımcı olacağı ve diğer kullanıcıların kolay bir şekilde dosyaları indireceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir