Kapat

Blockchain Cüzdan Ödemeleri İçin BitPay Ödeme Sistemini Kullanacak

Anasayfa
HABER Blockchain Cüzdan Ödemeleri İçin BitPay Ödeme Sistemini Kullanacak

Bitcoin cüzdanı ve blokchain keşfetme aracı olarak hizmet veren Blockchain, piyasadaki en büyük Bitcoin işleme araçlarından biri olan BitPay ile ortaklık gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir blog yazısına göre, Blockchain yakın bir gelecekte BitPay’in ödeme mimarisini kendi cüzdan hizmetine entegre edecek. Bu ortaklık ile birlikte Blockchain cüzdan kullanıcıları çeşitli satıcılara çevrimiçi olarak ödeme yapabilecek.

BitPay 2011 yılından beri her yıl işletmeler ve bireysel kullanıcılar için 1 milyar dolarlık Bitcoin’i işleme alırken, kurumsal müşteriler için bu rakam 2.8 milyar doların üzerine çıkıyor. Şimdilik Amerika’daki bazı şirketlerle anlaşması bulunan BitPay ile Amazon, Delta ve Hotels.com gibi hizmetlerde ödeme yapılabiliyor.

Aynı şekilde oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Blockchain’in sunduğu cüzdan hizmetini yaklaşık olarak 38 milyon kişi kullanıyor. Blockchain tarafından yayınlanan bir metinde, “Dijital varlık ekosistemini geliştirecek şekilde Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden bir sistemi cüzdan kullanıcıları için entegre edeceğimizden dolayı oldukça heyecanlıyız” şeklinde belirtildi.

Blockchain ayrıca Temmuz ayında anlık transferleri destekleyecek şekilde PIT ismiyle kendi kripto para borsasını çıkarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Bitcoin yeniden 7.000 doların altında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir