Kapat

BTK’dan Periscope açıklaması

Anasayfa
HABER BTK’dan Periscope açıklaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca (BTK), mahkeme tarafından verilen karar ile erişime engellenen Periscope ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Periscope.tv” alan adı ve @periscopeco Twitter hesabı için ilgili mahkeme tarafından verilen erişim engelleme kararı ile ilgili Aksaray escortlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) yazılı bir açıklama yapıldı.

BTK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Twitter’a ait “periscope.tv” isimli internet sitesine ve @periscopeco Twitter kullanıcı hesaplarına marka tecavüzü yapıldığı gerekçesiyle İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi tarafından ihtiyati tedbir kapsamında erişim engelleme kararı verilmiş ve uygulanmak üzere 31 Mart 2017 tarihinde Erişim Sağlayıcıları Birliğine gönderilmiştir.

Bilindiği gibi İnternet ortamında bulunan yasadışı içeriklere yönelik erişimin engellenmesi kararları 5651 sayılı Kanuna ve diğer bazı kanunlara dayalı olarak mahkemeler ve ilgili kurumlarca verilebilmektedir.

Bu kararların konuları, kapsamı, yetkili merciler, karar verilme ve uygulanma şekli ve süresi gibi hususlar ilgili Mobil sex izle mevzuatta yer almaktadır. Bu kapsamda, “periscope.tv” alan adı ve @periscopeco Twitter hesabı için ilgili mahkeme tarafından verilen erişim engelleme kararının ardından, Twitter şirketi, globalde “Periscope” olarak yer alan uygulamanın adını Türkiye’de “Scope” olarak değiştirmiştir.

Uygulamanın web sitesinin alan adını ise “pscp.tv” yapmıştır. Ayrıca, erişim engelleme kararına konu @periscopeco Twitter hesabını Türkiye kullanıcılarının erişimine kapatmıştır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  TikTok Özel "Onaylanmış Hesap" Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir