Kapat

Byton, CES 2019’da 48 İnçlik Gösterge Paneline ve Yapay Zekaya Sahip Arabayı Tanıttı

Anasayfa
HABER Byton, CES 2019’da 48 İnçlik Gösterge Paneline ve Yapay Zekaya Sahip Arabayı Tanıttı

Byton, bugün Las Vegas’ta düzenlenen CES teknoloji konferansında fütüristik araba tasarımını tanıttı. Bu inanılmaz araç, 48-inç dijital gösterge panosunun yanı sıra 5G desteği ve Amazon Alexa gibi bir dizi fütüristik özelliği barındırıyor.

Byton ayrıca, geçen yıl aynı konferansta tanıttığı M-Byte adlı otomobilin iç tasarımına dair detayları paylaştı. Devasa gösterge paneli sürücü tarafından el hareketleri yada tablet benzeri olarak çeşitli şekillerde kontrol edilebiliyor. Byton şaşırtıcı bir şekilde otomobilin 2019’un sonunda üretilebileceğini açıkladı.

Kurucu ortak Carsten Breitfeld, “Byton M-Byte, dijital yaşamınızdaki en önemli cihaz haline gelebilir ve bunu yapacağına gerçekten inanıyoruz” şeklinde aktardı. “Byton M-Byte, yapay zeka ve makine öğrenimi kullanarak yolculuğunuzu yeniden keşfediyor ve farklı bir tecrübeye dönüştürüyor.” Kurucu ortak Daniel Kirchert, “Bu yıl sonuna kadar üretime başlamak için çalışmalara devam ediyoruz” dedi. “Tam üretim kapasitesi yılda 300.000 araba olacak.”

Tek bir şarjla 249 mil gidebilen iki ayrı M-Byte modelinin yanında daha büyük pil seçeneği ile birlikte bu miktar 320 mil’e kadar yükselecek. Araçların 45,000 dolardan satışa çıkarılacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir