Kapat

Call of Duty: Mobile Açılmıyor – Sorun Çözümü

Anasayfa
Mobil Oyun Call of Duty: Mobile Açılmıyor – Sorun Çözümü

Yayınlandığı tarihten itibaren mobil piyasasını kasıp kavuran Call of Duty: Mobile, bir aylık süre içinde Google Play’de 50 milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı. Sahip olduğu popülarite ile beraber çeşitli problemleri de beraberinde getiren Call of Duty: Mobile, bazı kullanıcılar için sorun çıkarmaya devam ediyor. Sorun yaşayan kullanıcılar genel olarak “oyunun açılmadığını” belirtiyor.

Bu yazımızda Call of Duty: Mobile oyununun açılmamasına sebep olan çeşitli sorunların çözümlerini inceliyor olacağız. Eğer siz de oyunu başlatma konusunda sorun yaşıyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak oyunda yer alan sorunları çözebilirsiniz.

Mobil Veri Yerine Wi-Fi Bağlantısına Sahip Olduğunuza Emin Olun

Call of Duty: Mobile çevrimiçi oynana bir oyun olduğundan dolayı yeterli bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. Oyun telefonunuzda yaklaşık 1GB yer kaplayacağından dolayı farkında olmadan mobil verinizi tüketebilir ve oyun sunucularına bağlanmakta problem yaşayabilirsiniz.

Eğer oyunda gecikmeler yaşıyor veya sunuculara bağlanmakta problem yaşıyorsanız internet bağlantınızın yeterli olduğundan emin olun.

Android veya iOS İşletim Sistemininizi Güncelleyin

Oyunlarda veya uygulamalarda herhangi bir hata ile karşılaşmamak için cihazınızda yüklü olan Android veya iOS işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun.

Bazı uygulamalar güncel olmayan işletim sistemlerinde hatalara sebep olmakta ve böylece uygulamanın açılması sırasında sorun çıkmaktadır.

Cihazınızın Ayarlar kısmına erişerek son güncellemeye sahip olup olmadığınızı denetleyebilirsiniz.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Eğer önceki yöntemlerden herhangi bir sonuç alamadıysanız cihazınızı tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz. Cihazınızı tekrar başlatarak RAM’de boşluk açabilir ve Call of Duty: Mobile gibi yüksek miktarda RAM tüketen uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Önbellek ve Veriyi Temizleyin

Hatalı yapılandırılmış önbelleğe ve veriye sahip olan uygulamalar çeşitli sorunlar çıkarabilmektedir. Android cihazınızda Call of Duty: Mobile uygulamasının önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Cihazınızın Ayarlar kısmına erişin.
  • “Uygulamalar ve bildirimler” seçeneğine dokunun.
  • Uygulama listesinde Call of Duty: Mobile’i bulun.
  • Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Depolama” seçeneğine dokunun.
  • Sırasıyla “Depolama Alanını Temizle” ve “Önbelleği Temizle” işlemlerini gerçekleştirin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PUBG'yi Yasaklamak İsteyen Dernek: "Oyun Uyuşturucudan Daha Bağımlı Yapıcı"

Bu yöntemleri uyguladıktan sonra hala Call of Duty: Mobile ile ilgili sorun yaşıyorsanız bize yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir