Kapat

CES 2019’da Görüntülenen ‘Akıllı Ayna’

Anasayfa
HABER CES 2019’da Görüntülenen ‘Akıllı Ayna’

CES 2019’da birbirinden farklı birçok Akıllı Ayna tasarımları dikkat çekti ancak  Electric Mirror tarafından üretilen ‘Anlayışlı Ayna’ fiyatı ve boyutuyla diğerlerinden sıyrılmayı başardı.

Anlayışlı Ayna temel olarak bir aynanın üzerine inşa edilmiş bir Android cihazı. Ekran üzerinden sesli asistan gibi Google Play’den istediğiniz uygulamaları yükleyebiliyorsunuz.

Ekran açık olmadığı durumlarda ayna standart bir banyo aynası gibi görünüyor. Çerçeve etrafındaki entegre LED’ler, hazırlanma ve kozmetik uygulamalar için yüzünüzü aydınlatıyor.

22 inçlik akıllı ekran dokunarak kontrol edilebiliyor ve ayna, aygıtlarınız arasında video paylaşımı için ekran paylaşımı, uzak alan mikrofonu, HDMI girişi ve entegre hoparlörler içeriyor. Odaya girdiğinizde bir hareket sensörü sizi algılayarak harekete geçiyor.

Akıllı aynanın fiyatları seçtiğiniz konfigürasyon ve boyuta bağlı olarak 2000 dolar ve 6000 dolar arasında değişiyor. Bilim kurgu filmlerinde ve yakın geleceği şekillendirecek olan teknolojik gelişme evrelerinde öne çıkan bu teknolojik cihazlar yakın zamanda evimize girecek gibi görünüyor. Ancak bu fiyat aralığında olması durumunda pek fazla kişiye hitap etmesi maalesef mümkün değil.

Bu teknolojinin ilerlemesiyle birlikte fiyatların da makul bir seviyeye geleceği ve her tüketiciye hitap edeceğine inancımız tam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir