Kapat

Civilization VI: Gathering Storm’a Osmanlı Geliyor!

Anasayfa
HABER Civilization VI: Gathering Storm’a Osmanlı Geliyor!

Civilization VI: Gathering Storm’a Osmanlı Geliyor!

Özellikle Türk oyun forumlarında strateji severlerin uzun süredir beklediği Civilization Serisinin 6. oyunu olan Civilization VI’nin Gathering Storm DLC’sine Osmanlı Uygarlığı ve  önderlik eden liderleri olarak Sultan Süleyman geliyor. Yeni gelen uygarlığın içeriğine değinmeden önce hızlıca Gathering Storm genişleme paketinden bahsetmemiz gerekirse: Bu oyunda sizi bol bol şaşırtacak yeni oynanış mekanikleri ve üzerinden strateji kurmanızı gerektirebilecek onlarca farklı özellik sizi bekliyor olacak. Bunun yanında 8 farklı uygarlık, 9 yeni lider ve 7 farklı dünya harikası içeriyor. Son olarak da oyun size 2 farklı senaryo oynanışı sunuyor.

Gelelim genişleme paketine yeni eklenen uygarlık olan Osmanlı’ya:

Osmanlı Lideri olan Sultan Süleyman’ın özel kabiliyeti: Sadrazam. Bu  yetenek Sultan Süleyman’ın kendisine  özel bir şekilde vali seçeneğine sahip olmasını sağlıyor. İbrahim Paşa bir başka uygarlığa atayabileceğiniz iyi bir vali seçeneği ve kendisine özel bir terfi ağacına sahip.

Osmanlı’nın kendilerini has olan birlikleri: Yeniçeriler. Kurşun askerlerin yerini alan Yeniçeriler hem onlardan güçlü hem de daha ucuza basılınabiliniyor. Yeniçeriler üretildikleri şehir daha önceden fethedilmiş bir şehir değilse nüfus puanı harcıyor. Üretildikleri anda terfi edilebiliyorlar.

Ayrıca bir de Osmanlı’nın kendine özel deniz birlikleri mevcut: Berberi Korsanları. Korsan gemisi birimlerinin yerini alan Berberi Korsanları özellikle oyunun erken dönemlerindeki yağmalar için daha erken keşfedilebilinir oldukları için oldukça uygun. Ayrıca ek bir özellik olarak kıyı yağması sırasında hareket puanı kaybetmediklerini de eklemek lazım.

Osmanlı’ya ait Özel yapı: Kapalı Çarşı. Banka yapısının yerini alan bu özel yapı şehre ekstradan mutluluk ve stratejik kaynak ekliyor.

Osmanlı’nın sahip olduğu özel kabiliyet: Şahi Topu. Bu yetenek kuşatma birimlerinin daha hızlı üretilmesini ve savaş bonusuna sahip olmalarını sağlıyor. Buna ek olarak fethedilmiş şehirlerde nüfus azalması yaşanmıyor, şehir sizin kontrolünüzdeyken Osmanlı ile mutluluk ve sadakat bonusundan yararlanabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  YouTube Premium Artık Türkiye'de!

Görünüşe bakılırsa Osmanlı özellikle saldırı ve yağma ağırlıklı bir oynanış sunacağa benziyor. Lafı fazla uzatmadan güncellemenin tam olarak 14 Şubat’da çıkacağını bildiriyor ve sizi Osmanlı uygarlığının tanıtımın bulunduğu video ile baş başa bırakıyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir