Kapat

Coinvest ‘COIN’ Nedir? “Merkezi Olmayan Kripto Yatırım ve Ticaret Platformu”

Anasayfa
Kripto Para Coinvest ‘COIN’ Nedir? “Merkezi Olmayan Kripto Yatırım ve Ticaret Platformu”
Coinvest (COIN) Nedir?

Coinvest, kullanıcıların tek bir hesap, cüzdan ve “COIN” kullanarak endeks fonlarına ve farklı kripto paralara yatırım yapmasını sağlayan merkezi olmayan bir borsa platformudur.

Eski Microsoft çalışanları tarafından yönetilen projenin ICO’su 9 Mart tarihinde başladı. Ekip, platformun gelişimini devam ettirmek amacıyla 30 milyon dolarlık COIN token toplamayı hedefliyor.

Coinvest kullanıcıların sadece tek bir coin aracılığıyla kripto varlıklara yatırım yapmasını mümkün kılmaktadır. Coinvest diğer borsa platformlarından farklı olarak üçüncü parti veya insan etkileşimi ve KYC/AML doğrulamalarına gerek duymaz. Coinvest ayrıca birçok farklı özellik içermektedir.

Coinvest Nasıl Çalışıyor?

Coinvest genel olarak kripto varlıklara yatırım yapmak için farklı bir metot sunuyor. Coinvest kullanıcıların çoklu cüzdana gerek duymadan, üçüncü partilerle etkileşime girmeden ve bir borsaya ihtiyaç duymadan kripto varlıklara yatırım yapmasına olanak sağlıyor.

Coinvest’in temel çalışma süreci şu şekildedir:

1. Adım: Favori kripto paralarınız ile bir Coinvest sanal portföyü oluşturun.
2. Adım: Doğrudan bir akıllı sözleşmeyle yatırım yapın ve yatırın.
3. Adım: Banka kartı hesabınızı kullanarak COIN’i harcayın.

Aracı hesabı, cüzdan ve banka hesabı görevi gören Coinvest uygulaması aracılığıyla platforma erişebilirsiniz.

Platform aracılığıyla diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan endeks fonlarına katılmak da mümkün. Ayrıca kendi endeks fonunuzu oluşturabilir, diğer kullanıcılar fonunuzu takip ettiğinde ödül kazanabilirsiniz.

Bireysel varlıklar için Coinvest uygulaması aracılığıyla bir satın alma emri girersiniz veya kendi özel endeks fonunuzu oluşturursunuz. Coinvest uygulaması hesabınızda yeterli fon olduğunu doğruladıktan sonra işlemi doğrulayıp uygulamaya koyar. Ardından, Coinvest uygulaması varlık veya fon satın alım işlemi için akıllı sözleşmeye COIN token gönderir. Akıllı sözleşme fonları alır, yatırım anlaşmasını Blockchain’e kaydeder ve fonları tutar. Coinvest uygulaması, kullanıcının portföy varlığını ve bakiye durumunu günceller.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Bitcoin'deki Büyük Düşüş Sonrası Açıklamalar
Özellikleri

Coinvest aşağıdaki özellikleri barındırmaktadır:

  • Üçüncü taraf veya insan etkileşimi yok
  • KYC/AML doğrulaması yok
  • Kripto para depolama
  • Açığa satış
  • Limit emirleri
  • Kişisel olarak düzenlenmiş endeks fonları
  • Tam özerklik
  • Merkezi olmayan platform
  • Seçenekler, marj ve vadeli işlem ticareti (gelecekte eklenmesi planlanan özellikler)
  • Banka kartı hesabı (gelecekte eklenmesi planlanan özellik)

Coinvest barındırdığı bu özelliklerle birlikte piyasadaki diğer kripto yatırım fonlarından ve borsalardan büyük ölçüde farklılık içerdiğini iddia ediyor.

Coinvest’in Avantajları

Coinvest platformunun öne çıkan bazı avantajları şunlardır:

İşlem Ödülleri: Coinvest platformundaki her ticaret işleminde COIN kazanın.
Super Trader: Sanal yatırım portföyünüzdeki işlemlerden kâr elde edin.
Endeks Fon Yönetimi: Kişisel endeks fonunuza yatırım yapan kullanıcılardan gelen işlem ücreti gelirinin %50’sini kazanın.
Değer Takdiri: Platform adaptasyonu, işlem hacmi ve geri alımlar zaman içinde COIN tokenlarının değerini arttıracaktır.

Coinvest ICO

Coinvest ICO’su 9 Mart tarihinde başladı. Ekip token satışı sırasında 30,000,000 dolar toplamayı hedefliyor. ICO sırasında 1 COIN = 0.64 $ olarak işlem görecek. ICO sırasında sadece ETH ile yatırım yapmak mümkün olacak.

Arkasındaki Ekip

Coinvest, eski Microsoft çalışanları tarafından yönetilen Dallas, Texas tabanlı bir başlangıç şirketidir. Şirket, dünyanın ilk merkezi olmayan borsasını yaratmak amacıyla 2017 yazında kurulmuştur.

Takımın önemli üyeleri arasında Damon Nam (Kurucu ve Yönetici), Byron Levels (Teknoloji Direktörü) ve Taylor Rieckens (İş Geliştirme Direktörü) yer alıyor.

Coinvest’i kurmadan önce, Damon Nam, Microsoft’ta bir bilişim hizmetleri uzmanı olarak 16+ yıl geçirdi ve organizasyon içinde üç farklı yönetim rolünü üstlendi.

Coinvest projeyi hayata geçirmek için, Civic, Oraclize ve Crypto Compare ile ortaklık kurdu.

Yol haritasında belirtildiği üzere, şirket 2017 yazında ilk pazar araştırması ve analizini gerçekleştirdi. 2018’de mobil platform desteği, banka hesabı desteği ve Coinvest cüzdan API’leri ile birlikte bir halka arz bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Cocos-BCX (COCOS) Coin Nedir?
Sonuç

Coinvest, yatırımcıların COIN jetonları kullanarak kripto varlıklara yatırım yapmalarına izin veren bir kripto para birimi yatırım platformudur. Tek tek cüzdanları ve hesapları yönetmek yerine, kullanıcılar piyasa çapında etkinliğe tek bir token ile katılabilirler.

Coinvest hakkında daha fazla bilgi için, coinve.st adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir