Kapat

Command & Conquer: Rivals, 4 Aralık’ta Çıkıyor

Anasayfa
HABER Command & Conquer: Rivals, 4 Aralık’ta Çıkıyor

Geçtiğimiz aylarda EA tarafından duyurulduğu üzere şirketin eski yapımlara dönüş yapacağı belirtilmişti. Command & Conquer ismi çoğu oyuncunun anılarında yer alan ve hafızalardan çıkmayan bir yapım olmuştu.

Eski Command & Conquer oyuncularını oldukça mutlu edecek olan yapım bu sefer mobil oyun olarak geliyor. Gerçek zamanlı PVP strateji oyunu olan Command & Conquer: Rivals, şu anda Play Store üzerinde ön kayıt aşamasında. Ayrıca oyunun 4 Aralık tarihinde yayınlanacağı açıklandı.

Command & Conquer serisi şu ana kadar her zaman kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Red Alert yada Tiberian Sun gibi başarılı olmasa da Tiberium Wars ve Red Alert 3 de oyuncular tarafından oldukça beğenilmişti.

EA tarafından mobil platform için geliştirilen Command & Conquer: Rivals oyunculara devamlı bir birim kontrolünün yanında yetenek ve strateji ile üstün olma imkanı sağlıyor.

Oyunda iki farklı gruplaşma görülüyor. “Küresel Savunma Girişimi” ve “Nod Kardeşliği” olarak ayrılan grupların ikisinin de kendine ait generalleri ve yetenekleri bulunuyor. Çoğu mobil strateji oyununda olduğu gibi maalesef bilgisayardaki gibi bir deneyim edinemiyorsunuz. Harita kullanımı kısmen kısıtlı olduğundan dolayı gerçek bir Command & Conquer deneyiminden çok, “Clash of Clans” oynuyor gibi hissedebilirsiniz.

Oyunun başında oyuncular belli bir miktarda kaynak ile oyuna başlıyor. Ancak daha sonra ek olarak kaynak edinmek adına farklı hamleler yapmak gerekiyor.

Oyun şu anda ücretsiz olmasına rağmen, EA daha güçlü birimleri edinmek için platforma satın alma seçeneği getireceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir