Kapat

Command & Conquer: Rivals – Strateji, Taktik ve Rehber

Anasayfa
Çözüm Command & Conquer: Rivals – Strateji, Taktik ve Rehber

Oyuncular için geçmişte her zaman önemli bir rol oynayan Command & Conquer serisi geçtiğimiz günlerde mobil platformda Command & Conquer: Rivals olarak çıkış yaptı. Electronic Arts tarafından geliştirilen oyun kısa süre içinde 1 milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı.

Oyun, bilgisayar ortamındaki Command & Conquer serisinden çok daha farklı dinamiklere sahip. İki rakibin karşı karşıya geldiği oyunda iki oyuncu sahip oldukları üs ile oyuna başlıyor. Oyuncular daha sonra çıkardıkları birliklerle haritada bulunan bölgeleri ele geçirmeye çalışıyor. Eğer haritada üç tane bölge bulunuyorsa, roketin karşı üsse inmesi için en az iki bölgenin ele geçirilmesi gerekiyor. Karşı tarafı yenebilmek için ise en az iki roket saldırısının gerçekleşmesi gerekli.

Command & Conquer: Rivals Nasıl Oynanır?

Oyunda rakibinizle eşleşmeden önce destenizi hazırlamalısınız. Oyun sahip olduğu dinamiklerle bazı noktalarda Clash Royale benzeri bir deneyim sunuyor.

Rakibinizle eşleşmek için GDI görseline tıklayın. Daha sonraki ekranda ise destenizi hazırlayabilir ve sonrasında oyuna başlayabilirsiniz.

Kartların yanında bulunan deste butonu ile birliklerinizi düzenleyin ve savaşa başlayın.

Haritada rakibinizin ve sizin üssünüz dışında ele geçirmeniz gereken bazı bölgeler bulunuyor. Çıkardığınız birlikleri bu bölgelerin içinde tuttuğunuz zaman roketin sayacı başlıyor ve süre boyunca bölge sayısında üstünlük sağlarsanız roket rakibin üssüne saldırıyor.

Oyuna başladıktan sonra yapmanız gereken ilk iş “Hasatçı“yı çıkarmak olmalı. Hasatçı birlikleriniz için kaynak toplama işlemini hızlandırmaktadır.

Daha sonra Kışla oluşturun.

Kışla ile basit bir Nişancı veya Füze Mangası oluşturarak size en yakın bölgeye yollayın. Rakibinizin hamlesini gördükten sonra daha dikkatli oynamanız gerekiyor.

Eğer rakibiniz de Nişancı ve Füze Mangası ağırlıklı birlikleri tercih ediyorsa, bunlara karşı çok daha avantajlı olan Şok Dalgası Birliklerini kullanın. Ayrıca yeterli kaynağı elde ettikten sonra Savaş Fabrikası çıkarmayı unutmayın.

Yapmanız gerekenler ilk aşamada sırasıyla şöyle olmalı:

  • Hasatçıyı çıkarmak
  • Kışla oluşturmak
  • Füze Mangası veya Nişancıyı en yakın bölgeye yollamak
  • Savaş Fabrikası oluşturmak

Command & Conquer: Rivals Taktikleri

Tüm binaları oluşturduktan sonra rakibinizin elinde bulunan kartları aklınızda bulundurun. Eğer yoğun olarak Nişancı, Füze Mangası gibi birlikleri kullanıyorsa, bunlara karşı Şok Dalgası Birlikleri ve Gergedan birliklerini kullanın. Bu birlikler diğerlerine karşı oldukça avantajlı konumdadır.

Ancak eğer rakibiniz Pitbull, Predator Tank ve Gergedan gibi araç yoğunluklu oynuyorsa, bunlara karşı Füze Mangasını efektif olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Predator Tank ve Pitbull, araçlara karşı avantajlı konumdadır. Eğer rakibiniz Predator Tank çıkardıysa, siz de buna Füze Mangası ve Pitbull ile cevap verin.

Helikopter Pisti: Burada Pençe ve Drone Sürüsü gibi birlikler bulunmaktadır. İlk aşamada açtığınız sandıklardan Pençe birliğini elde etmiş olabilirsiniz. Pençe, yer birliklerine karşı oldukça avantajlı konumdadır. Ancak Füze Mangasına karşı ise zayıftır.

Tekno Lab: Burası oyunun en pahalı birimlerini barındırıyor. İlk aşamada Wolverine, Bölge Polisi ve Titan gibi birliklere sahip olabilirsiniz. Bunlar fazla kaynak gerektirdiğinden dolayı genelde oyunun sonunda ön plana çıkmaktadır. Son anlarda oyunun kaderini değiştirebilirler.

Titan birliği araçlara karşı çok etkilidir. Bölge Polisi hava ve kara araçlarına karşı etkiliyken, Wolverine de kara birliklerine ve hava araçlarına karşı avantajlı konumdadır.

Kumandanlar: Oyunda sekizinci seviyeye kadar Teğmen Strongarm ile devam ediyorsunuz. Bu kumadan özel yetenek olarak Mini Taret Silahı oluşturuyor. Bu silah özellikle kara ve hava birliklerine karşı etkilidir. Aynı zamanda rakip birliklerin gelişini bu silah ile yavaşlatabilirsiniz.

Command & Conquer: Rivals – Ücretsiz Sandık Kazanmak

Ücretsiz sandık kazanmak için birçok yöntem bulunuyor. İlk olarak ana ekranda bulunan “Sandık İste” butonu ile sandık isteyebilirsiniz. Sandık belli bir süre sonra açılabilir hâle gelmektedir.

İkinci yöntem olarak, “Primler” menüsü altında oyun içindeki görevleri tamamlayıp sandık kazanabilirsiniz.

Ayrıca savaş kazandıkça ve lig atladıkça belli seviyelerde oyun tarafından ücretsiz sandık ile ödüllendiriliyorsunuz.

Oyun tarafından ücretsiz 1000 kredi kazanmak için e-posta hesabınızı oyuna bağlamayı unutmayın. Ana ekranda dişli çark simgesine dokunarak Ayarlar menüsüne gelin ve “Hesabını Bağla” seçeneğini seçin. E-posta adresinizi girerek hesabınızı bağlayın ve ücretsiz kredi kazanın.

Oyunda ayrıca ihtiyacınız olan bir kart varsa “Mağaza”yı ziyaret etmeyi unutmayın. Mağaza üzerinde kredi karşılığında kart satın alabilir ve ayrıca ücretsiz sandık elde edebilirsiniz.

Birliklerinizi yükseltmek ve maksimum seviyeye getirebilmek için kartlara ve krediye ihtiyacınız var. En yüksek seviyeli birlikleri oluşturarak rakiplerinize karşı avantaj oluşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir