Kapat

Compound (COMP) Coin Nedir?

Anasayfa
Kripto Para Compound (COMP) Coin Nedir?

Compound (COMP), geleneksel bir para piyasasını işletmek için dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan, Ethereum üzerinde çalışan bir yazılımdır .

Gelişmekte olan merkezi olmayan finans ( DeFi ) protokollerinden biri olan Compound, bu hizmeti sağlamak için birden fazla kripto varlığını kullanarak, banka gibi bir finansal aracı olmadan gereken borç verme ve borçlanmayı mümkün kılıyor .

Basitçe söylemek gerekirse, Compound, kullanıcıların borç alanların erişimi için kredi havuzlarına kripto para yatırmalarına olanak tanır . Borç verenler daha sonra yatırdıkları varlıklardan faiz kazanır.

Bir para yatırma işlemi yapıldıktan sonra Compound, borç verene cToken (depozitoyu temsil eden) adı verilen yeni bir kripto para birimi verir. CToken örnekleri arasında cETH, cBAT ve cDAI bulunur.

Her cToken kısıtlama olmaksızın aktarılabilir veya takas edilebilir, ancak yalnızca başlangıçta protokole kilitlenen kripto para birimi için kullanılabilir. Tüm bu süreç otomatiktir ve Bileşik kod tarafından yönetilir, yani borç verenler mevduatları istedikleri zaman çekebilirler.

Bu etkinliği teşvik etmek için Compound, COMP adı verilen hizmetine özgü başka bir kripto para birimi kullanır. Bir kullanıcı bir Bileşik piyasası ile her etkileşime girdiğinde (varlığı ödünç alarak, geri çekerek veya geri ödeyerek), ek COMP tokenleri ile ödüllendirilir.

Karmaşık olsa da, model şu ana kadar oldukça fazla kullanıcı çekmekte ve diğer DeFi kripto para birimlerini modelini benimsemeye teşvik etmekte ustalık gösterdi. DeFi Pulse veri sitesine göre, 2020 itibarıyla Compound protokolünde 500 milyon doların üzerinde varlık kilitlendi.

Binance’de COMP tokenleri ile alım satım 25 Haziran 2020’de başladı.

Compound (COMP) coin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Anlık kripto para bilgilendirmeleri için takip edebilirsiniz → https://twitter.com/teknobur

Teknobur.com’da yer alan analiz, bilgi ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analizler, yazarların kişisel görüşlerine ve araştırmalarına dayanmaktadır. Bu analizler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.teknobur.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Expanse ( EXP ) Coin nedir? Geleceği var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir