Kapat

COVID-19 Kısıtlamaları Online Oyunlara İlgiyi Artırdı

Anasayfa
HABER COVID-19 Kısıtlamaları Online Oyunlara İlgiyi Artırdı

Koronavirüs salgını sonrası dünya genelinde uygulanan kısıtlamalar özellikle online oyunlara olan ilgiyi ciddi oranda arttırmış durumda. Evlerinde vakit geçirmek için online oyunlara yönelen insanlar, mobil marketlerde online oyunları en çok indirilenler listesinde zirveye taşıdı.

Online ortamda yapılan bir ankette daha önce online oyun oynamayıp salgın döneminde herhangi bir online oyuna başlayan kullanıcıların azımsanmayacak kadar çok olduğu gözlemlendi. Ankete katılanların %48’i salgın sonrasında online oyunlara başlamış görünüyor.

Online oyun oynama sıklığının araştırıldığı farklı bir ankette ise günlük online oyun oynama süresi olarak 2-3 saat aralığı %35 ile birinci oldu.

App Store ve Play Store üzerinden oyun indiren kullanıcıların sayında salgın aylarında neredeyse %50 oranında bir artış var. Buna göre en çok zeka, bulmaca, simülasyon ve macera oyunlarını tercih ediliyor.

Araştırma şirketi GFK’nın verilerine göre ülkemizde yaklaşık her üç tüketiciden birinin oyun konsolu (yüzde 35), her iki tüketiciden birinin bilgisayar (yüzde 48) ve her üç tüketiciden ikisinin de mobil oyun (yüzde 66) oynama sıklıkları arttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Snapchat platforma çok konuşulacak bir özellik getirmek için kolları sıvadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir