Kapat

Cyberpunk 2077, Avustralya’da R18+ Olarak Derecelendirildi

Anasayfa
HABER Cyberpunk 2077, Avustralya’da R18+ Olarak Derecelendirildi

Avustralya’da Cyberpunk 2077’yi yayınlayacak olan Bandai Namco isimli şirket, oyunun ülkede 18+ derecelendirilmesi ile çıkış yapacağını doğruladı. Oyunun kapağında da, “seks, şiddet ve cinsel şiddet” içerdiğine dair uyarılar yer alacak.

Avustralya’da daha önce birçok oyun, sahip olduğu içerikten dolayı yasaklandı veya düzenlenmek zorunda kaldı. Saints Row IV’de yer alan “Alien Narcotics” isimli bir bölümden dolayı oyun ülkede yasaklanmış ve bunun üzerine bu bölümde değişiklikler yapılmıştı. Aynı şekilde South Park: The Stick of Truth’da bulunan bir uzaylı sahnesinden dolayı geliştirici ekip bu bölümde değişikliğe gitmek zorunda kalmıştı. Ülkede yasaklanan oyunlar bu isimlerle kısıtlı değil, Syndicate (2012), Hotline Miami 2: Wrong Number ve Manhunt oyunları da Avustralya’da yayınlanma konusunda problem yaşamış başlıklar arasında yer alıyor.

Avustralya Sınıflandırma Kurulu daha önce The Witcher 3: Wild Hunt’ı R18+ olarak derecelendirmiş ve The Witcher 2: Assassins of Kings’i de bir sahneden dolayı ülkede yasaklamıştı.

CD Projekt Red yetkililerinden Kuba Kutrzuba tarafından yapılan açıklamada, “Oyunun Avustralya’da derecelendirilmiş olması, oyunu Eylül’de yayınlamamız için önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Yetişkin bir oyuncu kitlesini hedeflediğimizden dolayı halihazırda R18+ derecelendirilmesini bekliyorduk. Oyunda herhangi bir değişikliğe gitmek zorunda kalmadık.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca oyunun Brezilya’da da 18+ olarak derecelendirildiği geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Avustralya'da Plakalara 'Emoji' Eklemek Mümkün Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir