Kapat

Cyberpunk 2077, Bolca Şiddet ve Cinsellik İçerecek

Anasayfa
HABER Cyberpunk 2077, Bolca Şiddet ve Cinsellik İçerecek

Cyberpunk 2077 çıkış yapmadan önce ESRB ve PEGI gibi şirketler tarafından henüz derecelendirilmiş olmasa da, Brezilya’daki bir oyun derecelendirme kuruluşu yanlışlıkla detayları paylaşarak oyunun ülke genelinde +18 olarak derecelendirileceğini ortaya çıkardı.

Brezilya Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bilgi hızlı bir şekilde yayından kaldırılsa da, Reddit kullanıcıları içerik listesini İngilizceye çevirmeyi başardı.

Oyunun fragmanlarından ve yayınlanan oyun içeriğinden de anlaşılacağı üzere, Cyberpunk 2077 büyük oranda yetişkin oyuncu kitlesini hedefliyor. Küfürlü konuşma, çıplaklık, şiddet ve cinsellik ögelerinin yer alacağı oyun, Brezilya genelinde +18 derecesiyle çıkış yapacak.

Brezilya Adalet Bakanlığı tarafından yapılan detaylı incelemede oyunda, “sadist bir şekilde ve yoğun fiziksel acı veren gerçekçi şiddet sahnesi” gibi sahnelerin yer aldığı belirtiliyor.

CD Projekt Red konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamış olsa da, oyunun geliştiricilerinden Pawel Sasko, Twitter üzerinden “Şaşırdınız mı?” şeklinde bir tweet attı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook, Koronavirüs Sebebiyle Görüntülü Aramalarda %70 Artış Yaşadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir