Kapat

Death Stranding PC İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Anasayfa
Oyun Death Stranding PC İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Death Stranding önümüzdeki Kasım ayında PS4 için çıkış yapacak ancak çoğu kişi oyunun PC için çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Oyunun PC için çıkış yapacağu iddiası şimdilik gerçeği yanıstmıyor gibi görünse de, 2015 yılında Sony ve Kojima Productions bir araya geldiğinde bir yetkili tarafından yapılan açıklamada o dönemde henüz isimlendirilmeyen projenin PC versiyonundan bahsedilmişti.

Oyunun çıkış tarihinin kesinleşmesinin ardından Death Stranding’in PC versiyonuna dair tartışmalar yeniden alevlendi. Death Stranding’in PS4 için çıkış yapacağı tarihi henüz resmi bir şekilde açıklanmadan önce bildiren Antonio Fucito isimli bir Twitter kullanıcısı, Twitch üzerinde yaptığı açıklamalarda oyunun PC versiyonuna dair bazı iddialarda bulundu. Ancak sonradan anlaşılacağı üzere Fucito var olan bilgilerden ziyade sadece bir tahminde bulunuyordu.

Death Stranding’in PC Versiyonu 2015 Yılında Dile Getirilmişti

2015 Aralık ayında Sony ve Kojima Productions bir araya geldiğinde Death Stranding ismi henüz duyurulmamıştı. Geliştiriciler oyun üzerinde çalışmalarına devam ederken, Sony tarafından yayınlanan bir Medium makalesinde projenin PS4 için çıkış yaptıktan sonra PC için de piyasaya sürüleceği belirtilmişti.

Ayrıca bazı Reddit kullanıcıları tarafından da dikkat çekildiği üzere Death Stranding’in afişlerinde ve tanıtım görüntülerinde “PS4 Exclusive” ifadesi yer almıyor. Daha önce PS4 Exclusive olarak yayınlanan Spider-Man ve Days Gone gibi oyunların tanıtım görüntülerinde “Yalnızca PlayStation’da” ifadeleri göze çarptığından dolayı Death Stranding için böyle bir tanıtım şeklinin benimsenmemesi dikkat çekiyor.

Death Stranding’in PC versiyonuna dair elimizdeki tüm bilgiler 2015 yılında yapılan açıklamaya dayanıyor. Oyunun gerçekten PC için çıkıp yapıp yapmayacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Battle Royale Mod Güncellemesi Alan CS:GO Ücretsiz Oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir