Kapat

Death Stranding’in Konusu Nedir?

Anasayfa
Oyun Death Stranding’in Konusu Nedir?

Önümüzdeki Kasım ayında PS4 için çıkış yapacak olan Death Stranding, oynanış videoları ve çarpıcı fragmanları ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ancak yayınlanan videolardan oyunun konusunun ne olduğunu anlamak tam olarak mümkün görünmüyor. Karmaşık elementleri birleştiren Death Stranding, gerçek üstü bir evrende geçen olayları açık dünyada oyuncular ile buluşturuyor. Ancak herkesin aklında tek bir soru var: Death Stranding’in konusu tam olarak nedir?

  • Death Stranding Çıkış Tarihi: 8 Kasım 2019
  • Geliştirici: Kojima Productions
  • Yayıncı: Sony Interactive Entertainment
  • Platform: PS4

PS4 web sitesinde belirtildiği üzere, gelecekte meydana gelen gizemli patlamalarla zarar gören Dünya’da Ölüm Kıyısı olarak bilinen doğaüstü olaylar meydana geliyor. Farklı bir evrenden gelen yaratıklara ve yok olma tehlikesine karşı Dünya’yı korumak zorunda olan baş kahraman Sam Porter Bridges, Dünya’yı kurtarmak adına mahvolmuş topraklar boyunca yolculuk etmeli.

Oyunun yapımcısı Hideo Kojima ise oyunun insanlığı birleştirme konusunu temel aldığını ifade ediyor.

İnsanlar “Duvarları” yarattı ve izole bir şekilde yaşamaya alıştılar. Tamamen farklı türde bir aksiyon oyunu olan Death Stranding’de oyuncunun amacı, bu izole şehirleri ve parçalanmış toplumu birleştirmek olacak. Oynanış ve hikaye gibi tüm ögeleri ile birleşmeyi temsil eden oyunun “Strand” (iplik) kısmı ise bu birleşme ve bağlantı temasını vurguluyor. Oyunda Sam Porter Bridges karakteri ile diğer toplulukları birbirine bağlayarak Dünya genelindeki diğer oyuncular ile bağ kurmanız gerekiyor. Oyunu oynadığınız süre boyunca umarım diğerleri ile bağlantı kurmanın gerçek önemininin farkına varabilirsiniz.

-Hideo Kojima

Oyunun başrollerinde ayrıca Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux ve Lindsay Wagner gibi isimler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  2019'un En iyi Free to Play Oyunları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir