Kapat

Deep Web Siteleri Nasıl Bulunur?

Anasayfa
Çözüm Deep Web Siteleri Nasıl Bulunur?

Deep Web Nedir?

Deep Web karanlık ağ anlamına gelmektedir. Aslında bizim Google gibi tarayıcılarla ulaşabildiğimiz siteler internetin yalnızca %20’lik kısmını içermektedir, geriye kalan %80 ise Dark Web olarak adlandırılan sitelerden oluşur. Günlük hayatta kullandığımız arama motorlarıyla girilemeyen, içerisinde binlerce site olan Deep Web özel bir ağdır. İnternetin karanlık yüzüne ulaşmamız için özel tarayıcılar kullanmamız gerekmektedir.

Deep Web’de neler bulunur?

Deep Web içerisinde her türlü etik olmayan bilgiler bulunuyor. Deep Web’de büyük şirketlerin kimsenin bilmesini istemediği özel bilgiler, devlet sırları, cinayet videoları, yasa dışı silah satışları, insan tüccarları, kiralık seri katiller ve hırsızların sizin istediğiniz cinayeti ve hırsızlığı yaptıktan sonra yolladığı videolar, ünlülerin kimsenin görmesini istemediği özel görüntüleri, satanist eylemler, kaçak pasaport üretimleri, hesap çalma işlemleri, taciz olayları, masonluk ve Illuminati hakkında bilgiler, Tesla’nın gizli planları, Kuantum bilgisayarlar, yasaklanan kimyasalların satışları, uyuşturucu maddelerin nasıl üretildiği ve terör gruplarına nasıl katılınacağı gibi daha birçok konu hakkında bilgi bulunuyor. Bu tarz bilgileri sızdırdığı anlaşılan kişiler hükûmetler tarafından müebbet hapisle cezalandırılmaktadır.

Deep Web’e nasıl girilir?

Deep Web’e günlük hayatta kullandığımız arama motorları ile ulaşmak mümkün değil. Ancak belli tarayıcılar ile Deep Web’e girmek dakikalar alıyor. Bu tarayıcılar arasındaki en popüler olanı Tor Browser. Ücretsiz ve anonim olan bu yazılım kullanıcının IP’sini maskeliyor ve kişinin bulunmasını imkânsız hale getiriyor. Ayrıca bu yazılık Amerikan Hükûmeti tarafından destekleniyor. Çünkü bu sayede Amerikan Hükümeti’nin internet üzerindeki egemenliği artıyor.

Deep Web’e Girmek Suç mu?

Hayır, Tor Browser’i kullanmakta Deep Web’e girmekte kesinlikle suç değil. Ancak sitelerdeki bilgilerin %95’inin illegal olduğunu paylaşmanız veya denemeniz taktirin de suçlu olacağınızı unutmamak gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PUBG Lite Açılmıyor Hatası | Çözüm

Deep Web ve Bitcoin

Deep Web’de tabii ki gerçek para kullanılmamaktadır. Deep Web’teki insanlar uyuşturucu, silah, pasaport satışları için sanal para birimi olan bitcoin’i kullanmaktadır. Sanal hesaplar üzerinden yapılan para aktarımları sayesinde arkada hiçbir iz bırakmadan transfer yapılabilmektedir.

Deep Web seviyeleri nelerdir?

Deep Web’e girdiğiniz gibi tüm bilgileri görmeniz mümkün değildir. İnternetin belirli katmanlar vardır. Bunlardan ilki Surface Web’dir yani hepimizin Google ile giriş yapabildiği basit sitelerdir. İkinci katman ise Bergie Web’dir bu katmandaki içerikler normal internet ortamında yayınlanmış ancak engellenmiş veya içerikleri dolayısıyla arama sonuçlarında en sonlara atılmıştır. Bu içeriklere ulaşmanız için Tor’u kullanmanız gereken ilk katmandır. Sonraki katman ise Deep Web’dir bu katmanın bir kısmına kadar Proxy ile bağlana bilseniz de asıl tehlikeli kısım .onion uzantısına sahip kısımdır. Bir sonraki katman tarayıcı kullanarak girebileceğiniz son katmandır.

Bu katman Charter Web adlı kısımdır. Bu katmanda yasa dışı satışlar başlar bu katmana giriş için artık bir tarayıcıya değil bir cihaza ihtiyacınız vardır. Yalnızca router adı verilen ulaşması ve satın alması zor cihazlar ile giriş yapılan bu katmana closed shell system olarak adlandırılan ulaşım yolu ile ulaşabilirsiniz. Wikileaks adlı Wikipedia’nın sansürsüz ve gizli bilgilerin bulunduğu versiyonunu yayınlayan Julian Assange bilgileri bu katmandan çalmıştır. Bundan sonraki seviyeler hakkından bilgi bulunmamaktadır. Ancak söylentilere göre aklımız ve hayalimizin ulaşamayacağı içerikler bulunduğu söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir