İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

DELFI Coin Nedir? | DeltaFi Nedir? | DELFI Coin Hakkında Bilgiler

Kripto para birimi ve blok zinciri tabanlı platformların ortaya çıkmasıyla birlikte, küresel finansal manzara, günlük çığır açan yeniliklerle benzeri görülmemiş bir oranda değişim yaşıyor. Sonuç olarak, ilgi, geleneksel merkezi finansal ürünlerden, bu tür merkezi borsalar tarafından dayatılan kuralları dikte etmek için aracılara güvenmeden daha fazla kontrol ve esneklik sunan ürünlere kayıyor.

DeltaFi, yeni bir merkezi olmayan borsa çağını başlatan özgün tasarımı ve yeni teknoloji ile bu alanı ileriye taşıyor. Solana’da dünyanın en verimli otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısını (AMM) inşa ediyor ve akıllı AMM tasarımıyla alanı adeta yeniliyor.

Merkezi Olmayan Borsalar

DeltaFi, iyi tasarlanmış bir AMM oluşturmak için önce ana akım merkezi olmayan değişim tasarımlarını ve bunların eksikliklerini keşfediyor: AMM ve Order Book. Mevcut AMM’ler temel olarak Uniswap V2’nin öncülük ettiği Sabit Ürün Eğrisi ve Curve Finance’in istikrarlı takasının çatallarıdır. Sabit Ürün Eğrisi, verimsiz pazarlar oluşturur ve farklı kayıplar, fiyat kaymaları ve sermaye verimliliği sorunlarından muzdariptir. Bu sorunları azaltmak için, istikrarlı takas, sabit paralar arasındaki takasları destekler, ancak herhangi bir simge arasında bu tür işlevler sunmaz. Profesyonel piyasa yapıcılar ne Uniswap V2’ye ne de stableswap’a katılamazlar.

Unsiwap V3, profesyonel piyasa yapıcıların etkin piyasa yapıcılığı için gereken esnekliği elde edemedikleri konsantre bir likidite tasarımı sunar. Özellikle piyasa yapıcılar, fiyat aralıklarını, emir yönlerini farklılaştırmadan sadece ayarlayabilirler. Emir dengesizliği sinyalleri gibi önemli ticari bilgiler de eksik. Serum gibi Order Book merkezi olmayan borsalar, tüccarlara ve profesyonel piyasa yapıcılara en uygun kullanıcı deneyimini sağlar. Ancak, AMM’lerin aksine, Sipariş Defteri tasarımı, verim çiftçiliği için kritik bir özellik olan likidite sağlama işlevi sunmaz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Akıllı Piyasa Yapıcılığı

DeltaFi vizyonu, tüccarlar, likidite sağlayıcıları ve piyasa yapıcılar için en uygun kullanıcı deneyimini sağlamaktır. Dört temel tasarım ve teknoloji yeniliği bunu mümkün kılıyor:

  • Akıllı piyasa oluşturma
  • Sınırlı likidite riski
  • Kişiselleştirilmiş havuzlar
  • Zincirler arası işlevsellik

DELFI Coin Nedir?

DELFI coin, DeltaFi platformunun yardımcı program belirteci olarak kullanılmaktadır. Sahiplerine platform hakkındaki yeniliklerin oylanması ve yönetim üzerinde oy hakkı tanımaktadır.

DeltaFi platformunun kripto para birimi DELFI için maksimum arz miktarı 1.000.000.000 jeton ile sınırlandırılmıştır. Bu miktar gelecekte hiçbir koşulda aşılmayacaktır.

DELFI Coin Nasıl Alınır?

DELFI token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...