Kapat

.dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm

Anasayfa
Çözüm .dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm

DLL nedir?

Windows sistem dosyalarının içerisinde sıkça gördüğümüz .dll “dynamic-link library” esasında bir çok programın ortak işlevsellikten aynı anda yararlanmasını sağlayan dosya türlerinin uzantısıdır. Açılımı dinamik link kütüphanesidir. Windows .dll dosyaları bozulduğunda yada silindiğinde bilgisayara yüklü olan .exe uzantılı dosyalar açılmak istendiğinde hata kodları ile karşılaşılmaktadır.

.dll Hatası Neden Olur?

Bilgisayarda .dll dosyalarından herhangi birinin bozulması yada silinmesi bağlı programlar üzerinde Program, xxxxx.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” hata kodlarına neden olacaktır. Bu .dll hatalarının çözümü için herhangi bir .dll hata bulma programı kullanmanıza gerek yoktur. Eksik olan .dll dosyası zaten hata kodunda belirtilmektedir.

Windows .dll dosyaları kesinlikle durduk yere arızalanmaz yada silinmez. Kritik bir güncelleme esnasında bilgisayar aniden kapatılır, oyun dosyaları .dll dosyalarını kurulum esnasında değiştirir yada bilgisayara virüs bulaşırsa .dll dosyaları bozulabilir.

.dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm

Aşağıdaki listede Windows ortamında en çok karşılaşılan .dll hataları ve çözümlerini bulabilirsiniz. Ek olarak silinen .dll dosyaları nereye kopyalanır makalemizden dosya hedefini de öğrenebilirsiniz.

→ msvcr100.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ msvcp100.dll Hatası  nasıl düzeltilir?

→ msvcp120.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ msvcp140.dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ Xinput1_3_dll Hatası nasıl düzeltilir?

→ D3dx9_42.dll Hatası nasıl düzeltilir?

 

Güncel .dll hata çözümlerini bu makalemizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizde aklınıza takılanları ve sorularınızı bize Soru Cevap platformundan ulaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Adsense hangi tarihlerde ödeme yapıyor?

“.dll Hatası nasıl düzeltilir? | Kesin Çözüm” üzerine 1 yorum

  1. Wow says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir