Kapat

DOA – DAP Kapsamı Süreci Nedir?

Anasayfa
HABER DOA – DAP Kapsamı Süreci Nedir?

Almış olduğumuz ürünleri arızalanma sonucunda iade yada değişim için servis noktasına götürdüğümüzde bizim bilmediğimiz bazı terimler kullanılabiliyor. Bu terimler esasında ürünün tamir yada değişim sürecinde göreceği işlemler grubunun adıdır.

DOA – DAP terimleri ülkemizde tüketiciler tarafından çok bilindik terimler değiller. Ancak yakın dönemde aldığımız bir ürünü servise gönderdiğimizde duyacağımız terimlerdir. Satın aldığımız ürünlerde kutu içeriği ve aksesuarların tam olması şartı ile satın alma tarihinden itibaren ilk 6 ay içerisinde oluşacak arızalar durumunda ürünümüz DOA kapsamında değerlendirilir.

DOA – DAP Süreci Nedir?

Satın alınan ürünün ilk 6 ay içerisinde arızalanması sonucu servise gitmesi durumunda göreceği işlemler bütünü DOA değişim iade süreci manasını taşıyor. Ürünümüz bu sürece dahil ise arıza durumunda tamir edilmez muadiliyle değiştirilir yada iadesi alınır. Satın alınan ürünün ilk ay yani 30 gün içerisinde arızalanması ve servise gitmesi durumunda ürün DAP sürecine dahil olur.

Burada önemli olan nokta ürününüzün DOA – DAP sürecine dahil edilmesi için herhangi bir kullanıcı hatası ( Sıvı teması, kırılma, eğilme gibi ) olmaması gerekmektedir. Kullanıcı hatası olan ürünler için süre fark etmektesiniz servisler genelde ücret çıkarmaktadır. Bazı servisler müşteri memnuniyeti adına ücretsiz onarım yapabilirler ancak bu geneli kapsamamaktadır.

DOA – DAP Süreci Kaç Aydır?

Ürünün arızalanması ve herhangi bir kullanıcı hatası olmaması durumunda dahil edildiği DOA süreci ilk fatura tarihinden itibaren altı aydır.

DAP süreci ise sadece ilk ay içerisinde oluşan donanımsal arızaları kapsamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Araba Fiyatına Bilgisayar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir