Kapat

Doğal Yöntemlerle Yönümüzü Nasıl Buluruz?

Anasayfa
HABER Doğal Yöntemlerle Yönümüzü Nasıl Buluruz?

Doğa sevgilileri doğa ile yaşamanın yararlarını çok iyi bilirler. Hangi noktada olursa olsun bir şans bulurlarsa, tüm açık hava ekipmanlarını yanlarına almaları ve kamplarını en erken fırsatta kurmaları gerekir.

Açık havada hareket, doğayla dostça yaşam sağlarken esasen nasıl kar elde edeceğinizi gösteren zor ancak büyüleyici bir oyundur. Günlerini kamp koltuklarında oturmak yerine, bu hareketi yöneten çok sayıda kişi; Doğayı araştırmaları, alanlarının ihtişamını anlamaları ve bu zevkleri kaydetmek için kereste alanında bir yürüyüşe çıkmaları gerekiyor. Belki de, ahşap sürmek konusunda temkinli olmadığınızda ve ağaçların yeşili ve tüylü yaratıkların trillinginde olduğunuzda, açık hava bölgesinden kaçabilir ve hatta kaybolabilirsiniz. Böyle bir durumda, açık hava çadırınızı kurduğunuz yerin başlığını ve bir nesne yapmadan tırmanmaya başladığınızda gittiğiniz yönü hatırlamaya çalışın. Pusulanızı yanınıza almamanız ya da pusulanızı kaybetmemeniz durumunda, güneş, yıldızlar ve ay gibi doğaüstü doğa olayları, evrenin destekçileri, size rotanızı göstermeye hazır olacaktır. Doğamızı nasıl keşfedebileceğimizi araştırmalıyız.

Güneşi Takip Et

Dışarıda ve gün boyunca yürüyüşe çıkma şansınız varsa, son derece şanslısınız. Muhtemelen farkında olduğunuz gibi, güneş sürekli olarak doğudan yükselir. İhtiyacınız olduğu gibi, doğru kolunuz doğuya, sol kolunuz batıya, yüzünüzün karşı karşıya olduğu taraf kuzeye ve sırtınızın karşı karşıya olduğu taraf güneye doğru gösterecektir.

Karınca Yuvalarını İzle

Bölgenizdeki doğa ile dostluk içinde yaşayan tek kişi siz değilsiniz ve farklı hayvanların sizin için bıraktığı küçük endikasyonları görme seçeneğiniz olmalıdır. Size bir ipucu bırakan karıncalar, evlerinin güneye doğru giriş yolunu yaparlar.

Alg Oluşumu

Doğada gördüğünüzde saygı duyulabilecek resimler yapan yeşil büyüme, tipik olarak taş ve ağaçların kuzey özleri üzerinde şekillenir, bu nedenle yeşil büyüme size kuzeyi veren meslektaşlarınızdır. Burada hatırlanması gereken en önemli şey yeşil büyümenin nemli bölgelerde, örneğin göl kenarlarında çerçevelenmesidir. Bu nedenle, genellikle kuzeyi göstermezler. Bu gibi alanlarda, açık arazide ve ağaçların üst yüzeylerinde çerçevelenen yeşilliklerde bir parıltı almak giderek daha kesin olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  eCMP nedir? eCMP ile kazanç arttırma yöntemleri nelerdir? Gösterim başına para veren siteler?

Gölgenin Gücünü Keşfedin

Bu tekniğin ek zaman gerektirmesine rağmen, gezegendeki herhangi bir yerde tutarlı bir şekilde doğru bir strateji olduğunu anlamak faydalı olacaktır. Bölgenizden uzun bir sopa bulun. Bu, 1 metre uzunluğundaki herhangi bir ağaç uzuvu olabilir.

Çubuğu zemine zıt olması hedefiyle sabitleyin. Taşları tamir ederken destek bulabilirsiniz. Güneş tarafından çerçevelenen çubuğunuzun ana gölgesinin bitişini bastırın, böylece taş veya yaprakla yok olmaz. Yaklaşık 30 dakika geçtikten sonra meydana gelen ikinci gölgenin ucunu yazdırın. Sonunda, iki kapağı birbirine bağlayan bir çizgi çizin. Birincil noktayı bir tarafa ve sağ tarafınızdaki ikinci noktayı aldığınız noktada yüzünüzün yönü kuzeyi gösterir.

Ağaçları inceler

Ormanda en çok açık kapı veren ağaçlardır. Ağaçlarda bilmeniz gereken çok sayıda gösterge var. Genellikle ağaçların kuzeyi genişleten çok fazla dalı yoktur. Bunu izlemek için sadece yukarı doğru çevirin. Diğer bir ipucu ise, ağaçların büyük ölçüde kuzey-bağlı yüzeylerinin güney-bağlı yüzeylerden önemli ölçüde daha yapışkan olmasıdır.

Kutup Yıldızını ve Takımyıldızları Öğrenin

Akşam saatlerinde, gökyüzü açıkken, kutup yıldızı farklı yıldızlardan en parlak yapısında nasıl öne çıkacağını anlar. Kutup yıldızını tanımak için, kepçeden sonra devasa ayı yıldız gruplarını ve küçük ayı yıldızlarını keşfetmelisiniz.

Ay ve Geceyi İzleyin

Gündüzleri güneşin olduğu şansın dışında, gecenin başlığı keşfetmenize yardımcı olabilecek bir ayı vardır. Ayın gece batmadan önce ortaya çıkması durumunda, aydınlatılmış taraf batıya vurgu yapacak ve kapalı saat 12: 00’den sonra fark edilme şansı ile aydınlatılmış taraf doğuyu vurgulayacaktır. Ayın orak bir şekle sahip olduğu noktada, pazarlıkların iki parçasından fantastik bir çizgi çizin. Çizgiyi çekme olasılığınız üzerine, küçük orak harf ‘b’ harfinden sonra alır ve pazarlıkların kısımları doğuya işaret eder ve eğer küçük d harfi ‘d’ harfinden sonra gelirse, yay kılavuzları batı vurgulamak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Piyasadaki 4.5G destekli cihazlar

Açıkça görüleceği gibi, doğayı uygun bir şekilde incelediğinizde sizi asla göz ardı etmeyecektir. Sürekli olarak sizinle birlikte olan özel bir asistan eşlik eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir