İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Dogecoin (DOGE) nedir?

Dogecoin, Aralık 2013’te Litecoin’den forklandı. Dogecoin’in yaratıcıları, standart bir coin’in ötesinde daha fazla çekiciliği olan eğlenceli, daha az karmaşık bir kripto para birimi olarak tasarladı. 

Kuruculardan Billy Markus, Bitcoin‘den daha geniş bir demografiye sahip bir coin sistemi üretmeyi planlıyordu. Markus ayrıca oluşturacağı coin sisteminin diğer coinlerin tartışmalı tarihine nazaran daha net olmasını istiyordu. Aynı dönemde Adobe Systems pazarlama bölümünün bir üyesi olan Jackson Palmer, Twitter’da bir öğrenci tarafından bu fikri hayata geçirmesi için cesaretlendirildi.

Dogecoin, merkezi olmayan, kişiler arası bir dijital para birimi olup, kolayca çevrimiçi para göndermenizi sağlar. Bunu “İnternet para birimi” olarak düşünün.

DogeCoin ilk çıkartıldığında sadece bir şakadan ibaretti. Coin çıkartıldığı dönemde internette oldukça popüler bir köpek cinsi olan komik Shiba Inu köpeğine bir atıfta bulunulmak üzere tasarlanmıştı.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Dogecoin haber: Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medyada Dogecoin’in en sevdiği para olduğuna dair birkaç tweet attı.

DOGE Coin Kurucusu Kimdir?

Açık kaynaklı dijital para birimi, Portland, Oregon’dan Billy Markus ve Avustralya, Sidney’den Jackson Palmer tarafından oluşturuldu.

DOGE Coin Toplam Arz

Toplam arzın tamamı dolaşımda olan Dogecoin’in dolaşımdaki arz miktarı 127,845,096,713 DOGE coin’dir.

DOGE Coin Nereden Satın Alınır?

Dogecoin, OKEx, Binance, HitBTC gibi bir çok borsada işlem yapmaktadır. Bu borsalardan herhangi birine kaydınız varsa doge token alım satımı yapabilirsiniz.

DOGE coin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar