Kapat

Dolar nasıl düşer?

Anasayfa
HABER Dolar nasıl düşer?

Dolan neden artıyor?

Dolar son günlerde Amerika ile olan gerginlik sonrasında ciddi oranda artış gösterdi. Amerika kaynaklı bu çıkışa birde yatırımcıların kar fırsatının eklenmesi ile dolar TL karşısında tarihte görülmemiş bir hızla değerini kısa sürede neredeyse iki katına çıkardı. Kısa sürede kar elde etme, yatırımcının her zaman ilgisini çekmiştir. Ancak şuanki durum standart dışında bir çıkıştır yani bu balon elbette patlayacaktır. En son dolar kimde kaldı ise üzülen o olacaktır.( Bankalarda olabilir )

Dolar nasıl düşer? 

2008 yılında Dünya genelinde özellikle Avrupa ülkelerinde yaşanan kriz sonrası merkezi olmayan hiçbir merkez bankasına bağlı olamayan evrensel para birimine alternatif olarak çıkartılan Bitcoin ve kripto paralar bu tarz krizleri yaşan ülkelerin çıkış yolu olarak tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor. 

Televizyon kanallarında ekonomistlerin dediği noktalar ABD ile lişkilerin düzeltilmesi, daha fazla üretim ve tüketim toplumundan biraz daha tasarruf toplumuna geçilmesi gibi yöntemler doları düşürebilir ancak bu çözümlerde ilerisi için kesin bir çözüm olmayabilir.

Dolara kripto para ile müdahale edilebilir

Türkiye artık teknoloji gündeminin gerisinde kalmamalı özellike yazılım konusunda hızla adımlar atılmalı ve yazılım üreten, satan, dünya geneline pazarlayan bir yapıya sahip olmalıyız. BlochChain ve dijital paralar tüm dünyada hükümetlerin ve merkez bankalarının yakından araştırdığı konular halindeyken bizde adının geçmemesi üzücü her zaman bu tarz yeniliklerin öncüsü olmalıyız. Keza bu yeniliklere öncü olan ülkelere bakarsanız ekonomileri çok güçlüdür. 

Bugün İran kripto para ile ticaret konusunu meclise getirmişken bizde bu konuların konuşulmaması bir alternatif aranmıyor olması bizi dolara bağımlı tutmaya devam edecektir. Doların düşmesi için bizim bu tarz bir yeniliğe gidip belki bir kaç ülke ile ortak pazar anlayışında bir dijital para üzerinden ticaret başlatarak doların TL üzerindeki etkisini azaltabiliriz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Bitcoin'in Fiyatını Tahmin Ederek BTC Kazanmak - SwissBorg (CHSB) Nedir?

Eğer bir açıklama ile paramızın değer kaybetmesini istemiyorsak alternatif aramamız gerekiyor. Dolar kabul görmüş evrensel para birimi olabilir ancak bu farklı bir para birimi kullanılamayacağı anlamı taşımıyor bugün ABD yaptırımlarına maruz kalan ülkelerle ortak pazar anlayışına geçilmeli ve çağa ayak uyduracak şekilde kimseye ve hiçbir merkez bankasına bağlı olmadan çıkartılacak bir kripto para ile dünyaya gereken mesaj verilmelidir. 

Dolara nasıl çözüm bulunacak? Dolar nasıl düşecek? Doları düşürmek için  ne yapmak gerekiyor? Dolar ne yapılırsa düşer? Doları düşürme yöntemleri nelerdir? Dolar kripo para ile düşer mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir