Kapat

Drone’lar Yüzünden Gatwick Havalimanındaki Tüm Uçuşlar İptal Edildi

Anasayfa
HABER Drone’lar Yüzünden Gatwick Havalimanındaki Tüm Uçuşlar İptal Edildi

Dünyanın en işlek havalimanlarından biri, Çarşamba gecesi iki insansız hava aracının uçak pistine yakın uçması sonucunda güvenlik endişeleri sebebiyle tüm uçuşları askıya almak veya yönlendirmek zorunda kaldı.

İngiltere’nin güneydoğusundaki Gatwick Havalimanı’nda meydana gelen olay, iki adet insansız hava aracının bölgede uçuş yaptığının ihbar edilmesinin ardından uçuşların iptal edilmesine sebep oldu.

Yaklaşık altı saat sonra havalimanının tekrar güvenli olduğu düşünülüyordu ki, hava araçları tekrar sahneye çıktı. Yerel saat ile 03:45’te meydana gelen olay tekrar tüm uçuşların aksamasına sebep oldu ve 40 uçuş iptal edilerek havalimanı 06:00’ya kadar kapalı kaldı.

İhbar geldikten dakikalar sonra polis, insanız hava araçlarını kontrol eden kişileri ararken, havalimanına gelen uçuşlar yönlendirildi veya askıya alındı.

Binlerce yolcunun terminal binasında veya biniş kısmında beklemesine yol açan olayda uçuşlar tüm Birleşik Krallık boyunca diğer havalimanlarına yönlendirildi.

Bir insansız hava aracı ilk defa bir havalimanının tüm uçuşları askıya almasına sebep olarak böyle bir duruma yol açtı. Hava uzmanlarına göre insansız hava aracının uçağın motoruna girmesi veya farklı bölümlerine çarpması sonucu yolcuların ve ekibin sağlığı tehlikeye girebilirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Android Pie'dan Sonra Çıkacak "Android Q"ya Dair Detaylar Çıkmaya Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir