Kapat

DuckDuckGo nedir? Seni takip etmeyen arama motoru!

Anasayfa
HABER DuckDuckGo nedir? Seni takip etmeyen arama motoru!

DuckDuckGo nedir? Google ve benzeri arama motorlarının tamamı aramalarınızı ve internet üzerindeki tüm hareketlerinizi kayıt altına almaktadır. Gizlilik konusunda son zamanlarda bigilerin üçüncü taraflarla paylaşılması konusunda sıkıntılar yaşayan arama motorlarına direkt olarak bir alternatif olan DuckDuckGo hızla yayılmaya devam ediyor. Yaklaşık 10 yıldır hizmet veren ancak çok fazla bilinmeyen arama motoru DuckDuckGo yeni gizlilik skandalları sonrasında aramalarda %30 gibi bir büyüme yaşıyor. DuckDuckGo arama motorunda şuan için günde 30 milyon doğrudan arama yapılıyor.

Sloganları : Kişisel Bilgileriniz Satılığa Çıkmasın

Peki DuckDuckGo nedir? DuckDuckGo yüzlerce arama motoru arasında son zamanlarda adından söz ettiren ve gizliliği ön planda tutarak farkındalık yaratmaya çalışan bir arama motorudur. DuckDuckGo, spam sonuçları da filtrelediğini iddia ediyor. 'Bang search' adındaki faydalı özellik sayesinde ise, bir sitenin kendi arama motorunu kullanarak arama yapmanız mümkün oluyor. İnternette gizliliğine önem veren herkesin kullanabileceği güzel bir arama motorudur. 

DuckDuckGo arama motorunu hemen dene → https://duckduckgo.com/

 

 

DuckDuckGo arama motorunun diğerlerinden farkı nedir?

→ Gizliliği ön planda tutuyor

 Duckduckgo kişisel hiç bir veriyi saklamaz

→ Arama geçmişinizi saklamaz

→ Chache kaydetmez ve reklam amaçlı kullanmaz

→ Duckduckgo açık kaynaklı geliştirilen bir sistemdir

Duckduckgo, Google Chrome eklentisine sahiptir. Duckduckgo Chrome Eklentisini yükleyerek Duckduckgo'yu varsayılan arama moturunuz haline getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir