Kapat

Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu Palm Satışa Çıktı

Anasayfa
HABER Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu Palm Satışa Çıktı

Hızla gelişen akıllı telefon dünyasında dünya devi firmaların rekabeti de büyümeye devam ediyor. Teknoloji devleri ekran boyutları, pil ömürleri ve kamera konusunda yarışını sürdürürken TCL şirketi
gelişen akıllı telefon endüstrisinin aksine akıllı telefonun boyutunu ufaltarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TLC, daha önceden Alcatel ve BlackBerry markalarını Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşturan firma olarak biliniyordu şirket farklı bir girişim ile telefon üretmeye karar verdi. Kısa süre önce yaptıkları tanıtımda kendi ismini taşıyan TCL Plex isimli yeni amiral telefonunu görücüye çıkarmıştı.

TLC şirketi tarafından satışa çıkartılan Palm modeli ise kullanıcıların daha fazla ilgisini çekmeyi başardı. Dünyanın en küçük akıllı telefonu olarak tanıtılan Palm avuç içine sığacak şekilde tasarlanmış ve boyutuna göre performansı oldukça iyi görünüyor.

Palm, 3.3 inç’lik (720 IPS LCD) minik bir ekranla geliyor. Qualcomm’un Snapdragon 435 işlemcisi ile desteklenen minik telefonda 32GB dahili hafıza ve 300 mAh batarya bulunuyor. Bu özelliklere ek olarak 12 MP arka ve 8 MP ön kameraya sahip olan Palm özelliklerine göre biraz yavaş çalışsa da büyük telefonlardan sıkılan kullanıcılar ve ikinci hat kullananlar için alternatifler arasında yerini almış bulunuyor.

Türkiye’de ortalama 3.000TL satış fiyatı ile satışa çıkan Palm kullanıcılardan şuan için çok fazla rabet görmese de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google, Görsel Aramada Alışveriş Yapılabilir Reklamları Test Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir