Kapat

Dünyanın En Ucuz ve Pahalı İnternetini Kullanan Ülkeler

Anasayfa
HABER Dünyanın En Ucuz ve Pahalı İnternetini Kullanan Ülkeler

Ülkemizde internet hizmetinin ücretlendirmesi ile alakalı sürekli yenilikler yapılıyor. Ülkemizde büyük bir çoğunluk interneti çok pahalıya kullandığımız konusunda hem fikir görünüyor. Peki en ucuz interneti hangi ülke kullanıyor? Ülkemizdeki internet ücretlendirmesi diğer ülkelere göre pahalı mı? Araştırma şirketleri tarafından açıklanan dünyanın en ucuz ve en pahalı internetini kullanan ülkeleri bu makalemizde sizler için listeledik.

Cable firması tarafından yapılan araştırma sonucunda dünyada en ucuz interneti 1 gb veri için 0,25 dolarla Hindistan, en pahalı interneti ise 75 dolar ile Zimbabve’nin kullandığı açıklandı.

İngiltere merkezli Cable firması, internetin olduğu 230 ülkede 1 gigabyte’lık (gb) veri kullanımının ortalama fiyat listesini çıkardı. Ajans Press’in derlediği bilgilere göre dünyada internet verisi kullanmanın en pahalı olduğu yerler Afrika ülkeleri Zimbabve ve Ekvator Ginesi olurken, en ucuz ülkeler Hindistan, Kırgızistan ve Kazakistan oldu.

Türkiye en pahalı internet kullanan ülkeler arasına girmese de listede yukarılarda yer alıyor. Ülkemizde 1 GB veri için ortalama 2,25 dolar harcanıyor görünüşe göre o kadar kötü durumda değiliz ne dersiniz?

Konu hakkındaki fikirlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir