Kapat

Dünya’nın ilk banka temelli kripto para borsası açıldı!

Anasayfa
HABER Dünya’nın ilk banka temelli kripto para borsası açıldı!

Kripto paralara olan ilgi zaman zaman artık azalsada dijital paraların varlığı dünya genelinde yavaş yavaş kendisine yer tutmaya başlıyor. Dünya genelinde büyük firmalar ve finanasal kuruluşlar dijital paralar için araştırmalar yapıyor yeni platformlar oluşturuyor. Bunun sebebi ise fiziksel paranın elbet bir gün son bulacağı ve bunun alternatifinin şuan için dijital paralar olduğudur. 

Kripto paralar yasa dışı kullanımdan geri tutulabilse şuan daha farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. Yasa dışı kullanım ülkelerin buna bakış açısı ve yaptırımları kripto paralarn gelişmesinde büyük engel teşkil ediyor.

Her ne kadar kripto paralara olan ilgi değişkenlik göstersede dünya genelinde sürekli bu yönde yatırımlar yapılmaya devam ediliyor. 

Japonya’nın önde gelen finans kurumlarından SBI Holdings, VCTRADE isimli kripto para birimleri borsasının  açıldığını duyurdu.

SBI Holdings, alt şirketi SBI Virtual Currencies ile Japon kullanıcılardan yeni hesap açılımı için başvuruları kabul etmeye başladığını ve 20-70 yaş arası herkesin platforma başvurabileceğini duyurdu.

Platformda şu an yatırımcıların yalnızca Ripple (XRP), Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) üzerinden işlem gerçekleştirileceği duyuruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Dusk Network (DUSK) Coin Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir