Kapat

E3, Korona Virüs Sebebiyle İptal Edildi

Anasayfa
HABER E3, Korona Virüs Sebebiyle İptal Edildi

ESA, bugün yaptığı açıklamada Haziran ayında Los Angeles’ta gerçekleşecek olan Electronic Entertainment Expo’yu iptal ettiğini açıkladı.

Yirmi beşinci yılına ulaşan etkinlik korona virüs sebebiyle iptal edilmek zorunda kaldı. Sony, Electronic Arts ve Blizzard daha önce yaptıkları açıklamalarda etkinliğe katılmayacaklarını açıkladığından dolayı halihazırda etkinliğin işi zora girmişti. Salı günü bazı kaynaklar iptal kararın yolda olduğunu açıklasa da, ESA bu haberleri Çarşamba sabahı doğruladı.

Her yıl yaklaşık 65,000 kişiye ev sahipliği yapan etkinliğe profesyonellerin yanında hayranlar da ilgi gösteriyor. ESA yaptığı açıklamada etkinliği çevrim içi olarak gerçekleştirme seçeneğini tartıştıklarını bildirdi.

Çoğu kişi, 119.000’den fazla insanı enfekte eden ve 4.290 kişiyi öldüren korona virüsün ciddiyetine karşı ESA’nın etkinliği iptal etmesini bekliyordu.

Nintendo’nun katılacağını açıkladığı etkinlikte Microsoft’un, Xbox Series X konsolu hakkında daha fazla ayrıntı açıklayacağı tahmin ediliyordu.

Tüm Dünya’da onlarca etkinlik iptal edilmeye devam ediyor. Amerika’da Google ve Apple gibi şirketler tarafından alınan kararla çalışanların evden çalışmasına izin veriliyor.

Ayrıca Apple aldığı kararla COVID-19 belirtisi gösteren çalışanlarının süresiz izne çıkmasına karar vermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19'u Pandemi Olarak İlan Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir