Kapat

EBA TV “sdk init failed-14” Hatası Nasıl Çözülür?

Anasayfa
Çözüm EBA TV “sdk init failed-14” Hatası Nasıl Çözülür?

Koronavirüs sonrası dersler hız kesmeden EBA Tv Canlı Ders özelliği ile devam ettiriliyor. Öğrencilerin son zamanlarda EBA Tv’de derslere katılırken sorun yaşadığı ve “sdk init failed-14” hatası aldığı söyleniyor. Eba Tv yayına katılma hatasını biraz araştırdık hatanın bir kaç temel sebebi olabilir. İlk olarak çözülmeyecek bir hata olmadığını belirtelim.

EBA Tv Sdk init Failed-14 Yayın Hatası Çözümü

Öncelikle EBA TV “sdk init failed-14” hatasının neden kaynaklandığından bahsedelim. Canlı derslere katılırken derse katıl seçeneğine birden çok tıklandığında uygulama failed-14 hatası verdiği görülüyor. Hata aldığını iletenlerin bir çoğu bu şekilde derse katılmak istediğinde sorun yaşamışlar.

Çözüm: Uygulamayı kapatın gerekirse bilgisayarı yeniden başlatıp programa yeniden giriş yapın. Daha sonra bir kez canlı derse katıl butonunu kullanarak derse giriş yapabilirsiniz.

Hatanın ortaya çıkmasındaki diğer bir sebep ise uygulama yüklenirken izinlerin eksik verilmesi ve yüklemenin yarıda kesilmesi olarak görülüyor. Uygulama izinleri ve dosyalar eksik olduğunda program tam verimli kullanılamayacağından canlı ders başlatılamıyor.

Çözüm: EBA Tv’yi tamamen sistemden kaldırıp yeniden yükleyin. Burada dikkat edilmesi gerek nokta Bilgisayarım/C/Program Files klasörü içinde yer alan EBA Canlı Ders klasörünün tamamen silinmiş olmasıdır. Daha sonra hatanın ortadan kalktığını göreceksiniz.

EBA Tv ile alakalı yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  msvcp120.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

“EBA TV “sdk init failed-14” Hatası Nasıl Çözülür?” üzerine 1 yorum

  1. abuzittin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir