Kapat

Efsane Cuma Nedir? İndirimler Ne Zaman Başlayacak?

Anasayfa
HABER Efsane Cuma Nedir? İndirimler Ne Zaman Başlayacak?

Amerika’da alışveriş çılgınlığının yaşandığı ve mağazaların büyük indirimler yaptığı Black Friday, ülkemizde Efsane Cuma ismiyle biliniyor. Müşterilerin çoğunlukla elektronik ürünlerde indirim beklediği Efsane Cuma için şu ana kadar Trendyol ve Hepsiburada tarafından tarih verildi. Diğer alışveriş siteleri ise Efsane Cuma indirimlerine dair bir bilgi paylaşmadı.

Buna göre Trendyol 25-29 Kasım tarihleri arasında indirim yapacakken, Hepsiburada 21 Kasım, saat 21:00 itibarıyla indirimlere başlayacak.

Amerika’da her sene Şükran Gününden sonraki gün mağazaların indirim yaptığı gün olan Black Friday, bu sene 29 Kasım tarihine denk geliyor. Ülkemizde Efsane Cuma gibi farklı isimlerle anılan ve mağazaların beklenenin üstünde indirimler yaptığı Efsane Cuma, Hepsiburada’da 21 Kasım’da başlayacak. Sitenin 29 Kasım’a özel olarak bir indirim yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde milyonlarca kullanıcının alışveriş yaptığı 11.11 indirimlerinde n11 ve Trendyol rekor satışlara imza atmıştı. Buna göre bir günde 140 milyon liralık satış yapan n11, 24 saat içinde 660 bin ürünün satışını gerçekleştirirken, Trendyol’u da geçtiğimiz sene satın Alibaba, 11.11 indirimlerinde 38,4 milyar dolarlık satış yaparak bir rekora imza attı.

Alibaba tarafından bir indirim kampanyasında dönüştürülen 11.11, aslında “Bekarlar Günü” olarak kutlanıyor. Çeşitli şirketler 11 Kasım için özel kampanyalar oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Cardano ( ADA ) Coin nedir? Geleceği var mı?

“Efsane Cuma Nedir? İndirimler Ne Zaman Başlayacak?” üzerine 1 yorum

  1. Serhat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir