Kapat

Elektronik sigara pil seçimi | Dikkat edilmesi gerekenler!

Anasayfa
Çözüm Elektronik sigara pil seçimi | Dikkat edilmesi gerekenler!

Malum elektronik sigaralarda en önemli kısım pil bunun en büyük nedeni ise yaşanan sorunların ve tehlikeli durumların pil kaynaklı olmasıdır.

Elektronik sigara patlama videolarına dikkat etmişsinizdir. Elektronik sigara patlamalarının tamamına yakını pil kaynaklıdır. Elektronik sigara içerisindeki pilin kısa devre yapması sonucunda zamanla patlama yaşama riski artıyor. Bu riske pilin salınım yapmasıda neden olabiliyor. Durum böyle olunca elektronik sigarada pil seçiminin önemide artıyor.

Elektronik sigaraların büyük bir kısmı dahili pil değil ise 18650 pil kullanıyor. Piyasada yüzlerce çeşit 18650 pil bulunduğu düşünülürse tercih yapmak oldukça zorlaşıyor. Tamda bu noktada sizlere elektronik sigara pil seçimi ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bir yazı paylaşma gereği duyduk.

Elektronik sigaralarda pil seçimi yaparken aşağıdaki modellere öncelik vermemizde yarar var.

→ Öncelikli tercih olarak 2500 mAh değerine sahip  LG HE2 – LG HE4 ve 3000 mAh değerine sahip LG HG2 modellerini öneriyoruz.

→ Piyasadaki en çok bulunan bizimde tavsiyelerimiz arasında olan 2100 mAh değerine sahip Sony VTC4 de tercih edilebilecek piller arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Elektronik sigara pil seçiminin önemi çok değerli olsada dikkat edilmesi gerekenler konusu çok çok daha önemlidir. Pil kısa devere yaptıysa salınım başlamıış demektir. Yada yalıtımında bir sıkıntı var ise kısa devre kaçınılmaz bir hal alabilir. 

18650 pillerin kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler;

→ Öncelikle pillerin aynı tarihten itibaren kullanıma başlanmış olması gerekmektedir.

→ Çok pilli bir cihaz kullanıyor isel piller aynı değerle sahip olmalıdır.

→ Bir şarj ünitemiz var ise pilleri haricen şarj etmek çok daha sağlıklı olacaktır

→ Kullandığımı piller farklı oranlarda azalıyor ise sıkıntı var demektir. Haricen şarj edip tekrar denemeliyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  BİP Messenger Grup Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

→ Pillerin etrafındaki yalıtkan kısım kısa devreyi önlemek için konulmaktadır. Yani bu kısımda yıpranma, darbe ve sıvı teması gibi durumlar var ise bu pilleri kullanmamamız gerekiyor.

18650 pil tercihleri ve tavsiyeler nelerdir? Elektronik sigara neden patlar? Elektronik sigara pil seçimi nasıl yapılmalıdır? En kaliteli 18650 pil hangisidir? En iyi 18650 pil hangisidir? Ucuz 18650 pil patlar mı? Pil neden patlar? Elektronik sigara dikkat edilmesi gerekenler? Elektronik sigara pil seçimi nasıl yapılmalıdır? 18650 pil soyuldu ne olur? 18650 pil ıslandı ne yapmalıyım? elektronik sigara pil yuvasına su girdi ne yapmalıyım? 18650 pilin kabuğu soyuldu ne yapmalıyım? 18650 pil darbe aldı bişey olur mu? Elektonik sigara pil önerisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir