Kapat

Eleştirmenlere Göre ‘2018 Yılının En İyi Filmleri’

Anasayfa
Film Eleştirmenlere Göre ‘2018 Yılının En İyi Filmleri’

Sinema severler için oldukça verimli bir yıl olan 2018 yılı, oldukça fazla sayıda filme ev sahipliği yaptı. Farklı türlerde birçok filmin yer aldığı listemizde Rotten Tomatoes sıralamasına bağlı olarak en iyi yabancı 10 filmi sizin için listeledik.

Kullanıcıların ve eleştirmenlerin değerlendirmelerine bağlı olarak belirlenen skorlara göre listelenen bu filmler, birçok eleştirmen tarafından olumlu eleştiri alma özelliği taşıyor. En iyi yabancı filmlerden oluşan listemizdeki filmlerin çoğunu Netflix üzerinde izleyebilirsiniz.


10. Leave No Trace (2018)

Will (Ben Foster) ve kızı Tom (Thomasin Harcourt McKenzie) yıllar boyunca her şeyden uzakta Portaland’da bulunan bir parkta yaşamlarını sürdürürler. Ufak bir hatadan dolayı sakin hayatları paramparça olan baba ve kız, sosyal serviste çalışmaya zorlanır. Yeni çevreye uyum sağlayamayan Will ve Tom, doğal yaşamlarına geri dönmek için bir maceraya başlar.

9. Call Me by Your Name (2018)

Duygusal bir aşk hikayesini anlatan ve Luca Guadagnino tarafından yönetilen film, André Aciman tarafından yazılan romanı temel alıyor. 1983 yılı İtalyasını anlatan filmde, 17 yaşındaki Elio Perlman (Timothée Chalamet) günlerini ailesinin villasında klasik müzik dinleyerek, okuyarak ve arkadaşı Marzia (Esther Garrel) ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko-Romen kültüründe uzmanlaşan ünlü bir profesör olan babası (Michael Stuhlbarg) ve onunla birlikte kendisini destekleyen bir çevirmen olan annesi Annella (Amira Casar) ile yakın bir ilişkiye sahiptir. Bir gün, doktorasını yapmakta olan bir Amerikalı akademisyen olan Oliver (Armie Hammer), Elio’nun babasına yardım etmekle görevlendirilir. Elio ve Oliver, hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yaz boyunca unutulmayacak anlar yaşar.

8. Eighth Grade (2018)

Ergenliğin zorluklarıyla boğuşan Kayla, liseye geçmek üzere olan bir ortaokul öğrencisidir. Okulun bitmesine bir hafta kala yaşadıkları Kayla’yı oldukça yoracaktır.

7. Incredibles 2 (2018)

İnanılmaz Aile 2, süper güçlere sahip olan bir ailenin maceralarını konu alıyor. Süper güçlere sahip aile suçla savaşmaya ediyor. Ailenin annesi olan Helen, süper kahramanların önemini kanıtlamak üzere dünyayı kurtarmakla meşgulken, evdeki işler ise, Violet ve Dash ile birlikte evde kalan Bob’un sorumluluğundadır. Küçük Jack-Jack’in de süper güçlerinin olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, evin kontrolünü sağlamak iyice zorlaşır. Ancak yeni bir kötü dahinin incelikli planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve Frozone yeniden birlikte çalışmanın bir yolunu bulmalı ve tehdidi savuşturmayı başarmalıdır.

6. Paddington 2 (2018)

Brown ailesi ile beraber yaşamaya başlayan Paddington aynı zamanda toplumun sevilen bir üyesi haline gelmiştir. Teyzesi Lucy için benzeri bulunmayan bir hediye almak isteyen Paddington, Mr. Gruber’ın antika dükkanında bir kitap bulur ve bu kitabı alabilmek için birçok işte çalışmaya başlar.

5. A Quiet Place (2018)

Post apokaliptik bir evrende geçen hikayede insanlar, çok hassas duyu organlarına sahip canavarlardan kaçmak amacıyla sessizlik içinde yaşamaktadır.

4. A Star Is Born (2018)

Alkolik bir müzisyenin kendi kariyerinin sonuna gelmiş olmasına rağmen genç bir şarkıcının ünlü olmasına yardım etmesini konu alan ‘A Star Is Born’ listede dördüncü sırada yer alıyor.

3. BlacKkKlansman (2018)

Gerçek bir hikayeyi anlatan film, 1970’lerin Amerikasında geçiyor. Colorado polis departmanında ilk siyahi polis olarak görevlendirilen Ron Stallworth, Ku Klux Klan’ın içine sızmak ve örgütün gerçeklerini ortaya çıkarmak için bir görev alır. Nefret suçu işleyen grubu ortadan kaldırmak adına Flip Zimmerman ile işbirliği yapan Ron, gizli soruşturmayı yöneterek tehlikeli görevin içine atılır.

2. Mission: Impossible – Fallout (2018)

Ethan Hunt ve IMF takımı yanlış giden bir görev sonucunda zamana karşı yarışmaktadır.

1. Black Panther (2018)

Babasının ölümünden sonra Prens T’Challa, küçük bir Afrika ülkesi olan Wakanda’nın tahtına geçer. Aynı zamanda bir süper kahraman olan Prens, Kara Panter olarak tanınmaktadır. Kara Panter, ülkesini korumanın yanında düşmanlarını da mağlup etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir