Kapat

Elon Musk: Tesla Gerçekten Bir Uçan Araba Geliştiriyor

Anasayfa
HABER Elon Musk: Tesla Gerçekten Bir Uçan Araba Geliştiriyor

Elon Musk, geleceği şekillendirecek devrimsel teknolojik adımlara dair vizyonunu çeşitli açılardan paylaşmaya devam ediyor. Twitter’ı bu konuda aktif olarak kullanan Musk, Tesla’nın 2022 yılına kadar bir uçan araba geliştireceğini belirtti.

Musk, geliştirilecek olan Tesla Roadster isimli aracın Back To The Future 2 filmindeki DeLorean gibi uçacağını söylediğinde birçok kişi heyecanlandığı gibi iddiaya şüpheci yaklaşanlar da oldu.

Bir kullanıcının attığı Musk’ın şaka yapıp yapmadığına dair bir tweet’e karşılık Musk şaka yapmadığını söyleyerek aracın nasıl çalışacağını açıkladı.

Elon Musk, küçük SpaceX hava iticilerinin Tesla Roadster aracını bir hoverkrafta veya daha yüksek dikey menzile sahip daha güçlü bir araca dönüştürmek için nasıl kullanılacağına dair detayları paylaştı.

Musk bu plana dair 2018 Haziran ayında açıklamalarda bulunarak uçan arabanın “10 küçük roket iticisine” sahip olacağını söylemişti.

Ayrıca “ivmeyi çarpıcı bir şekilde iyileştireceklerini” ve belki de “Tesla’nın uçmasını mümkün kılabileceklerini” iddia etmişti. Ancak, SpaceX’in, Tesla’yı bir hovercraft’a dönüştürmek için arka koltukları ekstra parçalarla değiştirmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir