Kapat

Elon Musk’ın “Kırılmaz” Dediği Zıhlı Cam Tanıtımda Paramparça Oldu

Anasayfa
HABER Elon Musk’ın “Kırılmaz” Dediği Zıhlı Cam Tanıtımda Paramparça Oldu

Elon Musk dünyada ses getirecek yeni teknolojiler üretme ve uzay endüstrisi alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Tesla firmasında üretilen elektrikli araçlar çok ses getiriyor. Şirket geçtiğimiz hafta yine çok ses getireceği düşünülen Tesla, ‘Cybertruck’ olarak adlandırılan ilk elektrikli pikap kamyonunu tanıttı. Şirketin CEO’su Elon Musk’ın tanıtım sırasında “Kesinlikle Kırılmaz” dediği zırhlı camın ilk denemede paramparça olması salondakilerin tarafından kahkaha ile karşılık gördü. Zırhlı camın kırılmasının ardından Elon Musk’ın şaşkınlık içerisinde kaldığı gözlerden kaçmadı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlediği bir etkinlikte, Amerika’nın en favori aracının elektrikli versiyonu olması amacıyla tasarlanan ‘Cybertruck’ adlı elektrikli pikap kamyonunu tanıttı. Tanıtım sırasında arabanın zırhlı camıyla oldukça fazla övünen Musk, ilk denemede ise hüsrana uğradı.

Salondaki kahkahalar ve camın kırılmasının şaşkınlığını atlatan Musk, ilk topun belkide çok sert geldiğini söyledi ancak daha hafif atılan ikinci topun ikinci camı da kırması salondaki kahkaha seviyesini iyice arttırdı. Daha önceki testlerde böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını savunan Musk, durumu düzelteceklerini belirtti.

Musk, son olarak özel bir tasarıma sahip olan aracın başlangıç satış fiyatının 39 bin dolar olduğu açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Elon Musk 100 Kişiyi Mars'a Taşıyabilecek SpaceX Planını Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir