İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

En İyi E-Kitap Okuma Uygulamaları – 2021 (Android)

Geleneksel kitap okuma alışkanlığının değişmeye başladığı ve internet kullanımının artması ile birlikte e-kitap formatına dönüşümün yaşandığı günümüzde artık e-kitaplar vazgeçilmez bir hale geldi.

Kitap mağazalarının kitapların e-kitap versiyonlarını da satışa sunması sonucunda akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda ve e-kitap okuyucularda kitap okunabiliyor. E-kitaplar için bir standart haline gelen ePub formatı çeşitli uygulamalar ve yazılımlar aracılığıyla açılabilirken, akıllı telefonlar için onlarca uygulama bulunuyor.

Eğer akıllı telefonunuzda e-kitap okumak istiyorsanız aşağıda bulunan e-kitap okumak için en iyi uygulamaları deneyebilir ve kitap okuma keyfinizi artırabilirsiniz.

#1 Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar
Google Play Kitaplar
Developer: Google LLC
Price: Free

Google tarafından geliştirilen ve Google Play üzerinden kitap satın almak ve okumak için kullanılan Google Play Kitaplar uygulaması ile kendi e-kitaplarınızı da okuyabilirsiniz. Google Play Kitaplar’da kendi e-kitaplarınızı okumak için aşağıdaki adımları takip edin:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Google Play Kitaplar web sitesine gidin.
  • Sağ üstte yer alan “Dosya Yükle” butonuna tıklayarak sahip olduğunuz PDF veya ePub formatındaki e-kitabı yükleyin.
  • Yükleme tamamlandıktan sonra e-kitabınızı hem akıllı telefonunuz üzerinden hem de bilgisayar üzerinden senkronize olarak okuyabilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen bir uygulama olduğundan dolayı üçüncü parti uygulamalarda olduğu gibi reklamlar okuma deneyiminizi bölmez. Ancak yalnızca ePub ve PDF dosyalarını okuyabilirsiniz.

#2 ReadEra

ReadEra kitap okuyucu pdf epub
ReadEra kitap okuyucu pdf epub

Neredeyse tüm e-kitap formatlarını destekleyen ve reklamsız olan ReadEra rakiplerine kıyasla özellikle PDF formatı konusunda oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Ayrıca reklamsız olan ReadEra bu bakımdan rakiplerinden bir adım önde.

#3 Lithium

Lithium: EPUB Okuyucusu
Lithium: EPUB Okuyucusu
Developer: FaultException
Price: Free

Oldukça hafif bir e-kitap okuyucu olan Lithium, ReadEra’da olduğu gibi reklamsız bir okuma deneyimi sunuyor. Ancak Lithium yalnızca ePub formatındaki e-kitapları destekliyor. Eğer önceliğiniz sadece ePub formatındaki kitapları okumak ise Lithium iyi bir seçenek olabilir.

#4 Moon+ Reader

Moon+ Reader
Moon+ Reader
Developer: Moon+
Price: Free

ReadEra’da olduğu gibi çok sayıda e-kitap formatını destekleyen Moon+ Reader, hoş görünen işaretleme ve sayfa animasyonları içeriyor. Okuma deneyiminin özelleştirilebildiği uygulamada çeşitli temalar yer alırken, uygulamanın ücretsiz versiyonunda reklam bulunuyor.


Bu uygulamalara ek olarak sizin de beğendiğiniz bir e-kitap okuma uygulaması bulunuyorsa bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar