Kapat

En İyi Gamebook Modelleri 2019

Anasayfa
Bilgisayar En İyi Gamebook Modelleri 2019

Oyun için dizayn edilmiş güçlü donanım ve soğutma sistemlerine sahip olan Gamebook serisi bilgisayarlar gittikçe popülerleşmeye başladı. Yeni çıkan güçlü donanım isteyen oyunların artması ve oyuncular için özellikle oyun oynama sürelerinin uzaması dizüstü bilgisayarlarda ciddi ısınma problemlerine neden olabiliyordu. Teknoloji devi şirketler kullanıcıların bu sorunlarını göz önünde bulundurarak Gamebook üretimine ağırlık vermeye başladı.

Oyun sektörü özellikle ülkemizde hızla gelişmeye devam ediyor. Gençlerin taşınabilir cihazlara daha fazla ilgi duyması masaüstü bilgisayarlara olan ilgiyi gittikçe azaltmaya başladı. Yüksek performanslı Gamebook cihazların masaüstü bilgisayarlara olan ilgiyi gittikçe azaltması bekleniyor. Bu yazımızda piyasadaki en iyi Gamebook cihazları inceleyeceğiz. En uygun fiyatlı Gamebook modelinden tutun piyasanın en iyi ve en pahalı Gamebook modeline kadar bir çok seriyi sizler için inceledik.

LENOVO LEGION Y520

Lenovo Legion Y520 İncelemesi: Orta bütçedeki Gamebook sınıfında değerlendire bileceğimiz Legion Y520 oyuncular tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. 15,6 inç bu oyun canavarı güçlü donanım özelliklerinin yanı sıra isteğe bağlı arkadan aydınlatmalı klavye, gündüz veya gece oyun oynamanıza olanak sağlarken, optimize termal tasarımı da oyun oynadığınız süre boyunca bilgisayarın soğuk kalmasını sağlıyor. Legion Y520, Dolby Audio Premium özellikli 2x 2W Harman hoparlörle üstün ses performansını oyun esnasında hissetmenizi olanak sağlamaktadır.

Legion y520, Gamebook sınıfında olmasına rağmen yalnızca 25,8 mm kalınlığında ve 2,5 kg ağırlığındadır. Güçlü donanımı ve ergonomik tasarımı ile Legion Y520 satış fiyatı  8.500TL civarındadır.

 

 

LENOVO LEGION Y520 Donanım Özellikleri:

İşlemci : CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ

Ram : 16GB

Disk Kapasitesi : 2TB + 256SSD

Ekran Boyutu : 15.6″

Ekran Kartı : GTX1060 6GB

İşletim Sistemi : Windows 10

 

MSI GP73 LEOPARD

MSI GP73 LEOPARD İncelemesi: Orta bütçenin biraz üzerinde MSI GP73 LEOPARD tam bir fiyat performans canavarı diyebiliriz. Masaüstü düzeyde performansa sahip bu oyun canavarı spor bir tasarıma sahip olarak üretiliyor. 360⁰ sürükleyici ses deneyimi sunan hoparlörleri sayesinde kulaklık kullanmadan bile çok kaliteli oyun içi ses alabilirsiniz. Tam renkli arka aydınlatmalı SteelSeries’ten RGB Oyun klavyesi ile oyun oynarken kendinizi özel hissetmenizi sağlıyor.

Cihazı ön plana çıkartan en iyi özelliklerden biride yeni MSI Cooler Boost 5 teknolojisi, 7 ısı borulu ve 4 hava akışlı çift Whirlwind Blade fanı ile desteklenen soğutma sistemine sahip olmasıdır. Üstün performanslı bu oyun canavarının satış fiyatı 9.500TL civarındadır.

 

 

MSI GP73 LEOPARD Donanım Özellikleri:

İşlemci : CORE İ7 8750H 2.2GHZ

Ram : 16GB

Disk Kapasitesi : 128GB SSD + 1TB

Ekran Boyutu : 17.3″

Ekran Kartı : GTX1050TI 4GB

İşletim Sistemi : Windows 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir