Kapat

En İyi Hizmet Veren Hosting Firmaları

Anasayfa
HABER En İyi Hizmet Veren Hosting Firmaları

En iyi hizmet veren hosting firmaları hangileridir? İnternet sitemi hangi hosting firmasında barındırmalıyım? İnternet sitem için en uygun hosting firması hangisidir? En iyi teknik destek veren hosting firmaları hangileridir?

İnternet sitesi kurmaya karar verdiyseniz belkide en önemli kararlardan bir tanesi siteniz için en uygun hosting firması seçimidir? Peki Türkiye ve yurt dışı lokasyonlu yüzlerce hosting firması arasından hangisini tercih etmelisiniz?

Öncelikle sitenizin işlevine göre haber portalı, oyun sitesi yada bir forum sitesi olabilir. Bu tercihe göre web bilginiz biraz iyiyse tahmini bir trafik öngörünüz olacaktır bu bilgiler ışığında size en uygun olan paketi kendiniz belirlemelisiniz. Hosting firmalarından bu konuda teknik destek alabilirsiniz.

İnternet siteleri ilk kurulduğunda faliyet alanında ilk değilse ve reklam benzeri çalışmalar yapılmazsa düşük trafik almaktadır. Bu nedenle herhangi bir paylaşımlı hosting paketinde kolay kolay sorun yaşamayabilirsiniz. Ancak site trafiğiniz arttığında yada siteye yeni eklemeler yaptıkça site üzerindeki yük artacaktır.

Paylaşımlı bir hostingde sitenizi bir üst seviyelere taşırken çalıştığınız popüler hosting firmalarının bazılarında sürekli size paylaşımlı hosting paketlerinin yetmediğinden ve sitenizi sunucuya taşımanız gerektiğinden bahsedecekler. Siteniz bu hosting sağlayıcınız tarafından zaman zaman kapatılacak çok düşük giren sayısı olduğu günlerde bile aşırı kaynak tüketiminden dolayı siteniz askıya alınacak ve size sürekli sunucu paketleri önerilecektir.

Belkide basit bir kaç ayar yada eklenti ile site üzerindeki yük giderilebilir konumda olsada size bunları güncellemenizden ziyade sunucu kiralamaya çalışacaklar.

Bu örnekleri bir çok kez yaşadığımızdan rahatlıkla paylaşabiliyoruz. Bu noktada net bir şekilde anlayacaksınızki bir hosting firmasını en iyi yapan şey büyüklüğü ve popülerliği değil hizmet kaltesidir. Bu yüzden en iyi hizmet veren hosting firmaları makalemizi hazırladık. Ayrıca bu makale bir teşekkür makalesidir.

Teknik olarak Hosting Paketi Seçiminde sitenin yanıt verme süresi oldukça önemlidir. Bu konuda daha önce testler yapmış ve aydınlatıcı bilgiler ile ziyaretçilerine kaliteli bilgiler sunan wpmavi.com sitesinin En iyi Hosting Firması makalesini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

En İyi Hizmet Veren Hosting Firmaları

Güzel Hosting

Teknobur.com 2015 yılında kurulduğu ilk günden günümüze kadar yerli bir hosting firmasında paylaşımlı bir hosting paketinde barındırılıyordu. Artan ziyaretçi sayısı ve diğer projelerin daha iyi yönetimi açısından sitemizi daha hızlı ve iyi bir platforma taşıma ihtiyacı duyduk halihazırda çalıştığımız yerli firmadan bir sunucu kiralamak istedik. Sitemizin 12 saat içerisinde sunucuda yayında olacağını söyleyen yeklilerle 3. gün sonunda hala dns yönlendirme hatalarını konuşuyorduk. Durum böyle olunca teknik bilgi ve destek konusunda sıfır olan, kendini Türkiye’nin en iyi hosting firması olarak tanıtan bu firmayı değiştirme kararı aldık.

Uzun bir araştırma, detaylı teknik inceleme ve aldığımız teklifler doğrultusunda Güzel Hosting firması ile çalışma kararı aldık ve sonrasında güler yüzlü hizmet, hiç sıkılmadan ilgilenen teknik destek ekibi, tüm sorularımızı 5dk gibi bir sürede yanıtlayan ticket desteği gibi mükemmel hizmetlerle karşılaştık.

Nitekim suncuyu kiraladık ve taşıma işlemi başladı. O da ne, siteyi 24 saat içerisinde taşıma taahhüdü veren Güzel Hosting teknik ekibi 1 saat sonra sitemizi taşıdı ve saatler içerisinde dns yönlendirmesi yapıldı.

Neredeyse site hiç kapalı kalmadı diyebiliriz. Hizmet dahilinde olmayan konularda bile bize destek verdiler. Kısa sürede yayına geçmemiz konusunda ve diğer hususlarda bize destek olan teknik ekibe ayrıca teşekkür ediyoruz.

Güzel Hosting satış sonrası desteği ile bizden tam puan aldı bu yüzden gönül rahatlığı ile sizlere öneriyoruz.

Veridyen

Eski hosting firmamızın ( Türkiyenin en büyük hosting firması olduğunu idda eden şirket ) satış sonrası kalitesiz destek anlayışı ve paylaşımlı hostinglerinin kalitesiz olmasından kaynaklı yeni projelerimiz için farklı firma arayışına girdik ve karşımıza Veridyen firması çıktı.

Nereden çıktı derseniz, Veridyen  firması ile çalışan paylaşımlı hosting paketinde optimizasyonu doğru yapılmış bir forum sitesine sahip arkadaşımızdan tavsiye aldık ve biraz da biz araştırdık. Ne çok göze çarpan artıları yanıt verme süreleri gerçekten muazzam.

Daha sonra paylaşımlı bir hosting paketi alarak deneyelim dedik. Hosting firmaları için bu paketler aslında gelir açısından düşük sınıfa girdiğinden paylaşımlı hosting paketi alan müşteriler çok fazla ilgi ve destek görmeyebiliyor. Ancak tam da bu noktada hosting firmasının hizmet kalitesi anlaşılıyor.

Verdiyen destek ekibi firmadaki en iyi sunucuyu kiralamış olsak bizimle bu kadar ilgilenirdi. Aklımıza takılan sorduğumuz her soruyu sıkılmadan yanıtladılar abartmadan söyleyebilirim diğer hosting firmasındaki projemiz hakkında sorduğumuz soruları bile yanıtladılar. Hala kendileri ile çalışıyoruz ve Güzel Hosting ile birlikte hizmet kalitesi konusunda Veridyen ekibine çok teşekkür ediyoruz.

Mutlaka Teknik Destek ve Satış Sonrası Hizmet konularında farklı kaliteli firmalarda vardır. Biz çalıştığımız yaklaşık 10 firma içerisinden bu 2 Hosting firmasını sizlere gönül rahatlığı ile önerebiliyoruz. Farklı firmalarla çalışan arkadaşlar bize deneyimlerini anlatırsa bu makaleye ekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir