Kapat

En İyi Sıvı Soğutma Sistemi | 2019

Anasayfa
İnceleme En İyi Sıvı Soğutma Sistemi | 2019

Oyuncu bilgisayarlarının yaygınlaşması ile birlikte adından daha sık söz ettiren sıvı soğutma sistemleri bilgisayar performansı üzerinde gerçekten ciddi bir etki yaratıyor. İşlemci soğutucularında yıllardır hava soğutma sistemleri kullanılıyor ancak kasa içi hava basıncı ve hava dolaşımın düşük olması bu sistemlerin bir süre sonra işlevselliğini yitirmesine neden oluyor.

Sıvı soğutma sistemleri temelde hava soğutma sistemi kullansalarda kasa dışından egzoz bir fan ile sürekli hava sirkülasyonu sağlıyor ve içerdiği hızlı tepkimeye giren sıvı sayesinde işleci ısısının stabil kalmasını sağlıyor.

Doğru bir sıvı soğutma sistemi ile işlemci ısısını maksimum 40 derecede görebilirsiniz. Bu makalemizde ortalama bir fiyatta ve yüksek performanslı bir sıvı soğutma sisteminden bahsedeceğiz. Bu yıl satışa çıkan ürünler arasında lider konumda gördüğümüz RAMPAGE marka GUST FAN-K240 model sıvı soğutma sistemini inceleyelim.

En İyi Sıvı Soğutma Sistemi |Rampage GUST FAN-K240 incelemesi,

Rampage GUST FAN-K240, 2 Adet 120*120*25mm fan ile desteklenen radyatör ve soğutma kiti ile İntel 775-2066/Amd FM1-AMD4 soketleri ile uyumlu olarak geliyor. RGB led ile donatılan sıvı soğutma sistemini görsel açıdan oldukça güzel bir görüntüye sahiptir.

Montajı oldukça basit yapılıyor. Sistemin performanslı çalışması için radyatör için kasada uygun bir üst panel olması, RGB led ve fan sisteminin doğru monte elimesi gerekiyor. Daha önce montaj tecrübeniz yoksa bu işe hiç girmeyin 🙂

Sistemi bizzat kurup test ettik sıvı soğutma sistemleri arasında sıklıkla önerilen bu sistem gerçekten övgüyü hakediyor. Bilgisayarı çeşitli stres testlerine tabi tutmamıza rağmen maksimum 35 – 43 dereceyi görebildik.

Piyasa fiyatı olarak 900TL civarında bir fiyata sahip olan GUST FAN-K240 bu fiyatı gerçekten hak ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Algorand (ALGO) Coin Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir