Kapat

Epic Games Store Yakında Android ve iOS’a Geliyor

Anasayfa
HABER Epic Games Store Yakında Android ve iOS’a Geliyor

Gamespot tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Epic Games Store’un iOS ve Android için çıkacağını duyurdu. Daha önce Google ve Epic Games arasında çeşitli sorunlar ortaya çıkmış olsa da şirketin Google Play hakkında duruşunu değiştirdiği görülüyor.

Epic Games daha önce Fortnite’ın Android versiyonunu Google Play aracılığı ile değil de, kendi web sitesi üzerinden yayınlayarak oyun içi satışlarda Google tarafından uygulanan %30 kesintiyi önlemeye çalışmış ancak Google, üçüncü parti bir APK dosyası olarak yayınlanan oyunun bir güvenlik açığı içerdiğini duyurmuştu.

Google tarafından uygulanan %30 kesintiye karşı çıkan Epic Games daha sonra vazgeçerek oyunu Play Store’da yayınlama kararı almıştı.

İki şirketin de daha önce böyle bir ilişkiye sahip olması doğal olarak Epic Games’in gerçekten de Android’de gelip gelmeyeceği konusunda kafalarda soru işaretleri oluşturuyordu. Ancak Tim Sweeney tarafından yapılan açıklama tartışmalara bir son verecek gibi görünüyor:

Epic Games Mağazasını önümüzdeki dönemde iOS’a ve Android’e getirmeyi planlıyoruz. Sektörün ilerlemesine yardımcı olacağını düşündüğümüz bu olay ayrıca Epic’in bir oyun geliştiricisi olarak Fortnite etrafında bir oyuncu kitlesi oluşturmasını ve Android ve PC platformları için yayınlama operasyonlarını öğrenmesini sağladı.

Şirketin yöneticisi tarafından da onaylanan bu durumun yakın zamanda gerçekleşmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Fiyat performans Gaming Oyuncu Mouse önerileri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir