Kapat

FaceApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Çözüm FaceApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri haline gelen FaceApp, özellikle ünlülerin katkısıyla Google Play ve AppStore’da üst sıralara yükselmeye devam ediyor. Kullanıcıların çeşitli filtrelerle kendi fotoğraflarını düzenleyebileceği uygulama temelde yapay zekadan faydalanıyor.

Kullanıcılar FaceApp ile kendi portrelerini uygulamaya yükleyerek; yaşlı, genç, gülümseyen veya makyajlı hallerini yapay zeka yardımıyla oluşturup eğlenceli bir hale dönüştürebiliyor.

Ünlülerin FaceApp aracılığıyla oluşturdukları yaşlı hallerini sosyal medyada paylaşması ile bir anda popülerlikte zirve yaşayan uygulama, beraberinde bazı soru işaretlerini beraberinde getirdi. Uygulamanın tüm fotoğraf kütüphanesine eriştiğini iddia eden kullanıcılar FaceApp’ı kötü bir amaca hizmet etmekle suçladı.

Ancak FaceApp tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamanın tüm fotoğraflara erişmediği ve sadece seçili fotoğrafın kullanıldığı belirtildi. Rusya merkezli bir şirket tarafından geliştirilen FaceApp, sunucularına yüklenen çoğu fotoğrafın 48 saat içinde kaldırıldığını aktardı.

FaceApp Nasıl Kullanılır?

FaceApp uygulamasını iOS veya Android cihazlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

FaceApp
FaceApp
Developer: FaceApp Inc
Price: Free
‎FaceApp - AI Face Editor
‎FaceApp - AI Face Editor
Developer: FaceApp Inc
Price: Free+
  • Uygulamayı indirdikten sonra galeriden bir fotoğraf seçebilir veya doğrudan kameradan fotoğraf çekerek uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamanın fotoğraflarınıza ve kameranıza erişmesine izin vermeniz gerektiğini unutmayın.
  • Gerekli fotoğrafı seçtikten sonra uygulamanın sağladığı çeşitli filtreleri fotoğraflarınıza uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulama bazı filtreleri ücretsiz olarak sunsa da, uygulamadan tamamen faydalanmak için uygulamanın ücretli sürümünü edinmeniz gerekiyor.
  • Ayrıca uygulama ana sayfasında bulunan ünlüler bölümünden dilediğiniz ünlüyü bulabilir ve filtreleri onlara da uygulayabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp'ta yanlış gönderilen mesajlar tek tıkla silinebilecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir